Toruń: 1260 osób zaszczepionych w niedzielę w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę”

Toruń: 1260 osób zaszczepionych w niedzielę w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę”
Fot. Gustavo Fring / Pexels

1260 osób zostało zaszczepionych w Toruniu w niedzielę w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę”. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz podziękował całej obsłudze, która odpowiada za przeprowadzenie procesu szczepień w regionie.

W Toruniu punkt szczepień w ramach ogólnopolskiej akcji „Zaszczep się w majówkę” zlokalizowano przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. W sobotę w tym miejscu zaszczepiono 994 osoby, a w niedzielę o 266 więcej.

– Mamy rekord! Dziś w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” zaszczepiliśmy 1260 mieszkańców regionu. Dziękuję państwu za wytrwałość. Dziękuję także całej obsłudze, która bardzo sprawnie przeprowadziła cały proces szczepień. Pomimo deszczu i złej pogody mieszkańcy regionu tłumnie stawili się w punkcie szczepień. Cieszy szczególnie, że nie trzeba zachęcać do tego także młodszych ludzi, których przez dwa dni w Toruniu zaszczepiło się wielu – podkreślił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Pierwotnie do punktu szczepień przy CKK Jordanki miało trafić 2500 szczepionek, które przeznaczone były na cztery dni (akcja zakończy się 4 maja). Rząd zdecydował jednak, z uwagi na zainteresowanie akcją w całej Polsce, że do każdego z punktów trafi o 1000 dawek więcej.

W kolejnych dwóch dniach (poniedziałek i wtorek) sześć zespołów szczepiących z Przychodni Lekarskiej „Świat Zdrowia” będzie czekało na chętnych od 9:00 do 18:00. Skorzystać ze szczepienia mogą osoby znajdujące się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji, które posiadają e-skierowanie.

Jak informuje Urząd Miasta Torunia, każdego dnia akcji „Zaszczep się w majówkę” podczas ostatniej godziny, tj. od godziny 17:00 do 18:00 ze szczepienia będzie mógł skorzystać każdy, kto ma ukończone 18 lat. Na miejscu obecny będzie lekarz, który przeprowadzi kwalifikację do szczepienia. Cała procedura odbędzie się według norm i zasad obowiązujących w każdym innym punkcie szczepień. Aby proces przebiegał sprawniej – warto przyjść na miejsce z wypełnioną ankietą. (PAP)

Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz
Print Friendly, PDF & Email