Tczew: Wolontariusze pojadą na rowerach z Tczewa do Amsterdamu po wyjątkową czekoladę

Tczew: Wolontariusze  pojadą na rowerach z Tczewa do Amsterdamu po wyjątkową czekoladę
Mat. prasowe

Rozkosz smaku czekolady i zero wyrzutów sumienia związanych z emisją, a do tego cel społeczny – czy to możliwe? Tczewska ekipa udowodni, że TAK.

W poniedziałek (03.04.) wolontariusze wyruszyli w podróż rowerową po czekoladę, która trafi do swoich odbiorców bezemisyjnie!

Kakao na czekoladę zostało przetransportowane z Dominikany tylko za pomocą siły wiatru na specjalnym żaglowcu. Następnie w małej manufakturze w Amsterdamie została wyprodukowana czekolada – bez emisji, bez resztek, tylko z naturalnych produktów. Kiedy czekolada jest już gotowa, rowerzyści i rowerzystki z całej Europy przyjeżdżają po odbiór i dostarczają małym społecznościom.

Dodatkowo dochód ze sprzedaży czekolad zasili Fundusz Stypendialny dla dziewcząt z Tczewa, szczególnie tych, które mają pod górkę w realizacji swoich pasji i aspiracji edukacyjnych!

Z tego funduszu będą mogły opłacić realizację swojego projektu np. nagranie filmu, zdobyć nowe kompetencje i kwalifikacje np. kursy, szkolenia, treningi, wyjechać na zagraniczny staż, opłacić koszty życia na pierwszym roku studiów itp.

Relację z wyprawy można śledzić w wydarzeniu na FB dostępnym TUTAJ, a wyjątkową czekoladę można kupić na zrzutce.pl TUTAJ.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Flex Foundation i Flex Poland i jest realizowane w partnerstwie Flex Poland, Fundacji To i Co oraz Spółdzielni Socjalnej „Heca”.

UM Tczew
Print Friendly, PDF & Email