Śląsk Wrocław gra z Caritas Polska. Klub wsparł akcję Paczka dla Wenezueli

Śląsk Wrocław gra z Caritas Polska. Klub wsparł akcję Paczka dla Wenezueli
Fot. Caritas Polska

Dwukrotny Mistrz Polski i aktualny wicelider Ekstraklasy, czyli Śląsk Wrocław, wsparł akcję Caritas Polska – Paczka dla Wenezueli. To pomoc żywnościowa dla kraju, z którego w ciągu 9 lat uciekło ponad 7 milionów ludzi. Klub ze stolicy Dolnego Śląska wsparł w ten sposób ojczyznę Lewuisa Peny, który od grudnia jest w szerokim składzie wrocławskiego klubu.

– Dla Śląska Wrocław to oczywiście duże wyróżnienie oraz radość, że współpracujemy i wspieramy największą organizację charytatywną w kraju – Caritas Polska. Jesteśmy klubem otwartym i zaangażowanym społecznie, więc z dużą energią włączamy się w tak dobre inicjatywy. Lewuis Peńa jest we Wrocławiu od niedawna, ale należy do rodziny Śląska i chcemy okazać wsparcie jego rodakom. Wierzymy, że przyczynimy się do zebrania jak największych środków na pomoc dla Wenezueli. Zachęcamy do wpłat – mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Wenezuelczyk – Lewuis Peńa ma 19 lat i trafił do Śląsk w grudniu ubiegłego roku.

– Mój kraj przeżywa ogromny kryzys. Dziękuję klubowi za wsparcie akcji, a Caritas Polska za organizację pomocy. Wenezuela potrzebuje pomocy humanitarnej. Jestem wdzięczny ludziom z Polski za całą tę akcję i zaangażowanie. Nie spodziewałem się, że mój kraj ma tutaj aż tylu przyjaciół – zaznacza Lewuis Peńa.

Życie w Wenezueli to sztuka przetrwania. W kraju panuje ogromna inflacja, w tym roku na poziomie 190 proc. Pensja minimalna wynosi ok. 74 USD miesięcznie, w zależności od kursu dolara, na co składają się 3-4 dolary podstawy i 2 bony żywnościowe. W ciągu 9 lat z Wenezueli uciekło 7,7 miliona ludzi, to więcej niż z Ukrainy i Syrii.

– Wenezuela to kraj zapomniany, potrzebuje wsparcia stąd Caritas Polska po raz piąty organizuje akcję Paczka dla Wenezueli. Jestem dumny i bardzo dziękuję, że jeden z najlepszych klubów piłkarskich w Polsce, wsparł nas w tej akcji. Jestem pewny, że to przyczyni się do nagłośnienia akcji i zebrania jeszcze większych środków, które w postaci żywności, materiałów higienicznych, ale też małych grantów na rozwój przedsiębiorczości, trafią do mieszkańców Wenezueli – mówi ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.

Akcję Paczka dla Wenezueli można wspomóc:

  • Dokonując wpłaty na stronie caritas.pl/wenezuela
  • Robiąc przelew BLIK na telefon o treści WENEZUELA przesłany pod numer +48 668 070 000.
  • Wpłacając dowolną kwotę na konto: 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (Bank PKO BP S.A.) lub 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (Bank Millenium S.A.),
    tytuł wpłaty: WENEZUELA
  • Wysyłając SMS o treści WENEZUELA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)

Więcej o pomocy dla Wenezueli na www.caritas.pl/wenezuela.

Caritas Polska
Print Friendly, PDF & Email