Setne urodziny torunianki

Setne urodziny torunianki
Fot. Agnieszka Bielecka

Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.

– Proszę o przyjęcie serdecznych gratulacji i życzeń z okazji setnej rocznicy urodzin. Jest mi niezmiernie miło, że w gronie stuletnich torunian – najszacowniejszych obywateli naszego miasta – witamy także Panią. Życzę pani dużo zdrowia, sił. To wspaniałe, że ma Pani obok siebie najbliższych, którzy troszczą się o panią i zapewniają, że uśmiech nie schodzi z pani twarzy – mówił prezydent Michał Zaleski, wręczając jubilatce kwiaty, upominek oraz okolicznościowy list gratulacyjny.

Pani Felicja urodziła się 12 września 1923 r. Jak wspomina, wiodła proste życie, a w czasie wojny była na robotach w Niemczech. Za swą największą radość uważa urodzenie czworga dzieci, dzięki którym doczekała 7 wnucząt i 8 prawnucząt. Zawsze lubiła zwiedzać nowe miejsca, podróżować. Należała do Stowarzyszenia Przyjaciół Szczecina. Zawsze miała liczne grono przyjaciółek.

Magdalena Winiarska / UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email