Rzecznik MZ: Udało się informatycznie rozwiązać problem 18 tys. terminów zwolnionych dzięki akcji majowych szczepień

Rzecznik MZ: Udało się informatycznie rozwiązać problem 18 tys. terminów zwolnionych dzięki akcji majowych szczepień
Fot. Pixabay

Ostatniej doby zwolniliśmy blisko 18 tys. terminów na szczepienia, na które były umówione osoby, którym udało się zaszczepić wcześniej, czyli 1-3 maja – powiedział w TVN24 rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, którzy mieli aktywne e-skierowanie, mogli skorzystać w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” z jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson. Nie musiały umawiać się na wizytę, wystarczyło udać się do mobilnych punktów szczepień. Okazało się jednak, że w systemie rejestracji terminy, na które wcześniej się poumawiały, pozostawały zablokowane.

W środę rzecznik prasowy MZ zapewnił, że udało się ten informatyczny problem rozwiązać.

– Ostatniej doby zwolniliśmy blisko 18 tys. terminów. Wysyłane są SMS-y, obdzwaniane są osoby, które te terminy miały. Kolejne zwalniane terminy Centrum e-Zdrowie wprowadza do systemu – powiedział.

Andrusiewicz pytany był o szczepionki Johnson & Johnson. Przyznał, że jej dużą zaletą jest to, że jest jednodawkowa i to sprawia, że zainteresowanie nią jest spore. Dodał jednak, że poleca każdą szczepionkę, bo każda jest bezpieczna i skuteczna – pozwala wyjść – jak określił – z koronawirusowej matni. (PAP)

Klaudia Torchała
Print Friendly, PDF & Email