„Rugby Łamie Bariery” z SOSW nr 1 w Elblągu ponownie na parkiecie

„Rugby Łamie Bariery” z SOSW nr 1 w Elblągu ponownie na parkiecie
Fot. nadesłane

Młodzi zawodnicy rugby wrócili po feriach zimowych i długiej przerwie do treningów stacjonarnych. Trudny rok i nauczanie zdalne nie przeszkodziły sportowcom w doskonaleniu i usprawnianiu gry.

– Wszyscy rugbyści mają w domach piłki, które otrzymali podczas Letniego Turnieju Rugby. Turniej ten odbył się pod patronatem Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby – mówi trener Anna Wójtowicz. – W czasie nauczania zdalnego odbywały się systematycznie treningi i spotkania on-line w mediach społecznościowych (@Rugby Łamie Bariery). Uczniowie intensywnie uczestniczyli w proponowanych aktywnościach poprzez przesyłanie zdjęć i filmów ze swoich treningów. Spotkania on-line miały swoje plusy, ponieważ rugbyści mieli możliwość korzystania z treningów przygotowanych dla nich przez zawodników kadry Polski – dodaje.

Fot. nadesłane

Jak zaznacza trener Małgorzata Oleksiak, należy podkreślić, że wysoki poziom nauki on-line, odbył się dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci. Jesteśmy im niezwykle wdzięczni za systematyczną pracę i dokumentowanie domowych treningów.

Fot. nadesłane

Po powrocie do treningów stacjonarnych widać utrzymane obycie z piłką. W chwili obecnej sportowcy Rugby Łamie Bariery doskonalą grę w parach i taktykę na boisku. Przygotowują się tym samym do pokazowego występu podczas III Mistrzostw Polski Rugby w Lubawie, który odbędzie się w kwietniu.

SOSW nr 1 w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email