Rosja: Dobowy przyrost zakażeń koronawirusem najwyższy od połowy marca

Rosja: Dobowy przyrost zakażeń koronawirusem najwyższy od połowy marca
Fot. Pixabay

W Rosji w ciągu minionej doby wykryto 9 977 nowych zakażeń koronawirusem – najwięcej od połowy marca br. Zmarło od poniedziałku 379 osób. Najwięcej nowych zachorowań wykryto w Moskwie (3 817), Petersburgu (846) i obwodzie moskiewskim (776).

Dane te podał we wtorek sztab ds. walki z pandemią. W Moskwie przyrost zachorowań jest najwyższy od połowy maja br. W Petersburgu, drugim co do wielkości mieście Rosji, wzrosła liczba przypadków śmiertelnych COVID-19, do poziomu najwyższego od 10 marca. Zmarło tam od poniedziałku 49 chorych.

Od początku epidemii zakaziły się koronawirusem w Rosji 5 145 843 osoby. Zmarło według danych sztabu rządowego 124 496 osób.

Z kolei dane urzędu statystycznego Rosstat ogłoszone pod koniec kwietnia br. mówią o ponad 270 tys. zgonów osób zakażonych koronawirusem. Różnica wynika z innej metodologii: sztab rządowy uwzględnia tylko te przypadki, gdy koronawirus stał się przyczyną zgonu, a Rosstat – wszystkie zgony osób zakażonych, bez względu na to, czy przyczyną śmierci był COVID-19, czy też nie. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email