Prof. Kuna w Polsat News: Zawsze po 1 listopada mieliśmy przyrost chorych

Prof. Kuna w Polsat News: Zawsze po 1 listopada mieliśmy przyrost chorych
Fot. Rafał Sułek

Zawsze po święcie zmarłych mieliśmy gwałtowny przyrost stanów zapalnych górnych dróg oddechowych i pogorszenie stanu zdrowia osób z chorobami przewlekłymi – powiedział prof. Piotr Kuna, alergolog w Polsat News.

Profesor Piotr Kuna był gościem w programie „Debata Dnia” na antenie Polsat News. Podczas rozmowy profesor odniósł się do decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy.

– Kierując szpitalem klinicznym przez 18 lat, zawsze po święcie zmarłych (wł. Wszystkich Świętych – red.), mniej więcej od 5, 6 listopada mieliśmy gwałtowny przyrost stanów zapalnych górnych dróg oddechowych i pogorszenie stanu zdrowia osób z chorobami przewlekłymi – poinformował.

Wskazał, że brakowało miejsc na OIOM-ie, a „na oddziałach trzeba było dostawiać łóżka na korytarzach, a karetki jeździły po Polsce i szukały miejsc dla chorych”. – Tak było przez 18 lat – zaznaczył.

Według prof. Kuny rząd dysponował takimi informacjami, przez które mógł podjąć decyzję o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych. – Myślę, że rząd ma te dane i kolejny wirus, który doszedł, czyli SARS-CoV-2 może tę sytuację pogorszyć – podkreślił. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email