Premier: maski, środki dezynfekcyjne, środki ochrony trafią do 32 tys. miejsc w związku z nowym rokiem szkolnym

Premier: maski, środki dezynfekcyjne, środki ochrony trafią do 32 tys. miejsc w związku z nowym rokiem szkolnym
Fot. Adam Guz / KPRM

Maski, środki dezynfekcyjne, środki ochrony fizycznej trafią z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do 32 tys. miejsc w związku z nowym rokiem szkolnym; szkoły, które nie złożyły zapotrzebowania do 12 sierpnia, również otrzymają te środki – poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podczas konferencji w Komorowie, związanej z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, podkreślał, że aby całkowicie powrócić do „normalności” wszyscy muszą trzymać się kilku zasad epidemicznych, w tym dezynfekować dłonie i utrzymywać dystans.

Premier przypomniał, że polecił MEiN, w tym wiceszefowej resortu Marzenie Machałek przygotowanie szkół do normalnego powrotu do funkcjonowania od 1 września.

„Te przygotowania zostały przeprowadzone w sposób bardzo dobry, należyty. Do 32 tys. miejsc, z różnych ośrodków Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w całym kraju, wyjadą transporty środków dezynfekcyjnych, masek, maseczek, różnego rodzaju środków ochrony fizycznej” – poinformował Morawiecki.

Jak dodał, będą to środki proporcjonalne do liczby uczniów i nauczycieli w poszczególnych placówkach.

„Te szkoły, które do 12 sierpnia nie złożyły (zapotrzebowania), również otrzymają odpowiednie transporty środków ochrony fizycznej” – zapewnił szef rządu.

Morawiecki przekonywał, że maseczki, dystans i dezynfekcja to „najbardziej podstawowa” linia obrony przed wzrostem zakażeń podczas czwartej fali pandemii COVID-19. (PAP)

Mateusz Roszak, Aleksander Główczewski
mro/ ago/ itm/
Print Friendly, PDF & Email