Niedzielski: spodziewamy się, że we wrzesień wejdziemy z liczbą 200-300 zakażeń

Niedzielski: spodziewamy się, że we wrzesień wejdziemy z liczbą 200-300 zakażeń
Fot. Adam Guz / KPRM

Spodziewamy się, że we wrzesień wejdziemy z liczbą 200-300 zakażeń koronawirusem; spodziewamy się przyspieszenia w drugiej połowie września, i w zależności od liczby hospitalizacji będziemy podejmowali decyzje o obostrzeniach – podkreślił w środę w Komorowie szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia pytany o ewentualne wprowadzanie obostrzeń po rozpoczęciu roku szkolnego i wzroście zakażeń, odparł, że trudno spodziewać się, żeby nie było wzrostu zakażeń przy zwiększeniu mobilności ludzi.

„Spodziewamy się, że we wrzesień wejdziemy ze średnią liczbą zakażeń 200-300. W drugiej połowie września na pewno nastąpi przyspieszenie” – mówił Niedzielski.

Zaznaczył, że wielkość wzrostu zakażeń jest wtórna wobec obciążenia infrastruktury szpitalnej – ten ostatni czynnik, jak dodał, będzie decydujący.

Szef resortu zdrowia przypomniał pomysł wprowadzania obostrzeń na poziomie powiatowym, w zależności również od poziomu zaszczepienia mieszkańców tych powiatów.

„Spodziewamy się przyspieszenia w drugiej połowie września i w zależności jak to przyspieszenie będzie przekładało się na hospitalizację – parametry dolegliwe z punktu widzenia systemu opieki zdrowotnej, będziemy podejmowali odpowiednie decyzje” – dodał Niedzielski. (PAP)

Mateusz Roszak, Aleksander Główczewski
mro/ ago/ itm/
Print Friendly, PDF & Email