Poznań: Poszukiwani wolontariusze do Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych

Poznań: Poszukiwani wolontariusze do Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych
Fot. Pixabay

Poznań szuka chętnych, którzy chcieliby pomóc przy organizacji pracy Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych. Punkt zlokalizowany na stadionie miejskim zacznie pracę 5 maja.

Dziennie w punkcie zaszczepionych ma być nawet 1,5 tys. osób. Wolontariusze mogą się zgłaszać przez sieć. Miasto podkreśliło, że nie trzeba mieć przygotowania medycznego – wystarczy skończone 18 lat i chęci, by przyczynić się do walki z pandemią.

Do zadań wolontariuszy będzie należeć pomoc w utrzymaniu porządku i płynności ruchu osób oczekujących na przyjęcie, kierowanie i pomoc przy rozdzielaniu osób na miejsce szczepienia oraz wydawanie kwestionariuszy wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem i pomoc w ich wypełnieniu.

Miasto podało, że wszyscy wolontariusze otrzymają porozumienie wolontariackie oraz będą mieli zapewnione środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji rąk. Mogą również uzyskać zaświadczenie o odbyciu wolontariatu.

Każdy wolontariusz zostanie wyposażony w koszulkę, a dla zaangażowanych osób przewidziano także gadżety Miasta Poznania.

Szczepienia będą odbywać się codziennie w godz. 8:00-20:00 – jeśli zapewniona zostanie odpowiednio duża liczba szczepionek. Zaangażowanie wolontariuszek i wolontariuszy planowane jest w godzinach od 7:30 do 21:00.

Na szczepienie w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim zarejestrować można się m.in. poprzez e-rejestrację, za pośrednictwem infolinii 989, poprzez SMS, lub poprzez numer Poznań Kontakt – 61 646 33 44.

Koordynacją wolontariatu w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych zajmuje się Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska im. Powstańców Wielkopolskich 1918-19. Przyszli wolontariusze mogą się zgłaszać za pośrednictwem formularza: www.zhp.wlkp.pl/wolontariat.html (PAP)

Rafał Pogrzebny
Print Friendly, PDF & Email