Białystok: 430 osób zaszczepiło się w niedzielę w majówkowym punkcie szczepień

Białystok: 430 osób zaszczepiło się w niedzielę w majówkowym punkcie szczepień
Fot. Gustavo Fring / Pexels

430 kolejnych osób zaszczepiło się w niedzielę w majówkowym punkcie szczepień przy Pałacu Branickich w Białymstoku – podsumował w mediach społecznościowych Podlaski Urząd Wojewódzki.

To podobna liczba co w sobotę, gdy w tym punkcie rozpoczęły się szczepienia. W sobotę ze szczepień przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson w Białymstoku skorzystało 467 osób. Łącznie z danymi z niedzieli to razem 897 osób.

By zaszczepić się – bez wcześniejszych zapisów – w majówkowym punkcie szczepień, wystarczy być osobą pełnoletnią i mieć wystawione e-skierowanie na szczepienie i do punktu się zgłosić.

Akcja „Zaszczep się na Majówkę” będzie kontynuowana w poniedziałek w godzinach 10:00 – 17:00.

Białostocki punkt szczepień przy Pałacu Branickich miał pierwotnie do dyspozycji 2,5 tys. szczepionek. Punkt prowadzi Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski potwierdził w niedzielę, że pula szczepionek została zwiększona o kolejny tysiąc. Wojewoda informował przed południem, że sytuacja z tempem szczepień w punkcie jest monitorowana i być może będą podjęte jakieś nowe decyzję związane z tymi szczepieniami. Zapewniał, że żadna ze szczepionek nie będzie zmarnowana, a będą służyć zainteresowanym szczepieniami mieszkańcom.(PAP)

Izabela Próchnicka
Print Friendly, PDF & Email