Pobiec, przejść lub przejechać na wózku. Weź udział w 1. Orlen Paralympic Run 2021

Pobiec, przejść lub przejechać na wózku. Weź udział w 1. Orlen Paralympic Run 2021
Fot. Pexels

Pobiec, przejść lub przejechać na wózku – taka jest formuła nowego przedsięwzięcia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego jaką jest 1. Orlen Paralympic Run 2021. W tym roku odbędzie się ono 10 października w formie wirtualnej.  Zapisy już ruszyły.

– Każdy może wziąć udział w 1. Orlen Paralympic Run 2021. Oczywiście zależy nam na tym, by zapisywały się osoby z niepełnosprawnościami, ale także sprawne – bieg, tak jak cały sport, jest bowiem fantastyczną formą integracji społecznej. Zależy nam, by ruch i aktywność fizyczna była stałym elementem życia każdego człowieka. Celem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego jest nie tylko popularyzowanie sportu paraolimpijskiego w naszym kraju, ale także popularyzowanie aktywności fizycznej – tłumaczy Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego komitetu Paraolimpijskiego.

Jak podkreśla Paulina Malinowska-Kowalczyk, sekretarz generalna Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, formuła wirtualna jest podyktowana przede wszystkim bezpieczeństwem uczestników.


– Wierzymy jednak, że w przyszłości, może już w przyszłym roku, pobiegniemy razem „w realu”. Bardzo nam zależy, by osoby z niepełnosprawnościami zarażać ruchem i aktywnością, by pokazywać, że stopień sprawności jest sprawą drugorzędną, że niepełnosprawności nie trzeba się wstydzić i że bez względu na swoją sytuację można ciekawie żyć i robić fantastyczne rzeczy. Pobiec może każdy, o każdej porze i w każdym miejscu na świecie, byleby to zrobił 10 października – dodaje.

1. Orlen Paralympic Run jest biegiem darmowym. O kolejności zapisu na listę startową decyduje szybkość zgłoszeń. Limit miejsc wynosi 500 osób. Zawodnicy pokonują trasę biegnąc lub idąc. Dopuszczalny jest bieg z wózkiem, korzystanie z kijków typu „nordic walking” czy bieg z przewodnikiem oraz bieg z psem. Dopuszcza się również pokonywanie dystansu biegu na wózkach inwalidzkich i sportowych, protezie lub protezach nóg, o kulach oraz na bieżni stacjonarnej.

W 1. Orlen Paralympic Run mogą wziąć udział osoby, które w czasie trwania zapisów do biegu dokonały skutecznego zgłoszenia się poprzez wypełnienie właściwego Formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej https://paralympic.org.pl/projekty/orlen-paralympic-run/, w terminie do 5.10.2021.

Podczas rejestracji na bieg, w formularzu należy wybrać sposób odbioru pakietu – osobiście lub przesyłką kurierską. W skład każdego pakietu startowego, wchodzą min. koszulka 1. Orlen Paralympic Run 2021, medal 1. Orlen Paralympic Run 2021 oraz pamiątkowe gadżety przekazane przez partnerów i sponsorów PKPar. W przypadku wyboru odbioru pakietu poprzez wysyłkę kurierską, pakiet startowy zostanie wysłany w terminie od 29.09.2021 na adres wysyłki wskazany w Formularzu Zgłoszeniowym. Uczestnik biegu zobowiązany jest do pokrycia kosztów przesyłki kurierskiej (30.00 zł).

Każdy zawodnik rejestruje swój bieg za pomocą aplikacji PKPar modułu „Orlen Paralympic Run” (do pobrania od 26.09.2021) lub jednej z dostępnych na rynku, dowolnie wybranej aplikacji biegowej (np. MapMyRun, Strava, Runkeeper itp.). Po zakończonym biegu, zawodnicy są zobowiązani do wprowadzenia poprawnych wyników do aplikacji mobilnej oraz udokumentowanie wyniku za pomocą zrzutu ekranu z aplikacji biegowej, zdjęcia z ekranu nawigującego na bieżni stacjonarnej lub zdjęcia zegarka z funkcją GPS. Każdy zawodnik zobowiązany jest do wprowadzenia swojego wyniku najpóźniej do  10.10.2021 (niedziela). Warunkiem sklasyfikowania zawodnika jest ukończenie biegu na jednym z dwóch wybranych dystansów: 1 km lub 5 km do 10.10.2021 (niedziela).

Uczestnik może osobiście odebrać pakiety startowe w terminie 06.10.2021 – 08.10.2021 w biurze zawodów biegu pod adresem: Polski Komitet Paraolimpijski ul. Konwiktorska 9, lok. 18 w Warszawie  dniach 6-8.10 w godzinach 15:00 – 19:00. Bieg ma wymiar rekreacyjny, dlatego nie ma przewidzianych zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Sponsorem tytularnym biegu jest Polski Koncern Naftowy Orlen.

Print Friendly, PDF & Email