Ostatnia szansa na skok ze spadochronem

Ostatnia szansa na skok ze spadochronem
Fot. materiały prasowe

Avalon Extreme to wyjątkowy projekt, prowadzony przez Fundację Avalon, którego misją jest stałe obalanie mitów stereotypowego postrzegania osób z niepełnosprawnościami poprzez promocję sportów ekstremalnych.

W myśl tej zasady organizatorzy konkursu #ExtremalnieInspiruje nagrodzą trzech uczestników niezapomnianymi skokami spadochronowymi. W tej edycji, konkurs odbędzie się przy współpracy z warszawskim aeroklubem SkyDive w Chrcynnie k. Nasielska pod Warszawą. Zwycięzcy w dniu 26 sierpnia, wykonają skoki w tandemach z doświadczonymi instruktorami i przeżyją wyjątkowe chwile w przestworzach, szybując 4000 m nad ziemią!

#ExtremalnieInspiruje w chmurach

Konkurs #ExtremalnieInspiruje jest skierowany wyłącznie do osób pełnoletnich, posiadających pełną zdolność do czynności prawnych i orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Szczegółowe zasady konkursu określa regulamin, który znaleźć można na stronie www.fundacjaavalon.pl.

Konkurs trwa od 1 do 15 sierpnia. Każdy, kto chce wziąć w nim udział musi wykonać zadanie – pod postem konkursowym na profilu Avalon Extreme na Facebooku, w komentarzu należy wskazać inspirującą dla uczestnika osobę, ciekawie uzasadnić swój wybór w kilku zdaniach i opatrzyć całość hashtagiem #ExtremalnieInspiruje.

Po zakończeniu konkursu Organizator wyłoni trzy, jego zdaniem, najciekawsze wypowiedzi, a ich autorzy, po pozytywnej weryfikacji przez lekarza sportowego ich stanu zdrowia i predyspozycji do wykonania skoku w dniu 26 sierpnia, zostaną zaproszeni do Chrcynna k. Nasielska pod Warszawą, by tam zrealizować nagrodę.

– Osoby z niepełnosprawnościami tak samo jak te posiadające pełną sprawność mogą spełniać swoje marzenia i przeżywać niesamowite emocje podczas skoku spadochronowego. Wszystko jest kwestią chęci, dostępu do ośrodków sportowych dostosowanych do pracy z OzN i doświadczonych instruktorów. W Avalon Extreme chcemy edukować społeczeństwo i pokazać, że sport jest jeden i nie ma tu podziałów. Dlatego zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym konkursie osoby z niepełnosprawnościami, na które już 26 sierpnia czekają niesamowite emocje, dobra zabawa i do tego niezapomniane podniebne widoki. Taka nagroda pozostaje w pamięci na zawsze – mówi Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme

Niepowtarzalna nagroda i niezapomniane wspomnienia

Wszystkie z trzech ufundowanych przez Organizatora skoków zostaną wykonane w tandemach. Podczas skoku, uczestnik zostanie przypięty za pomocą uprzęży do doświadczonego instruktora, który zadba o prawidłowy przebieg skoku, a zwycięzca będzie czerpał pełnię radości z wyjątkowej nagrody. Pasażer w tandemie nie musi mieć ukończonych żadnych, specjalistycznych szkoleń. Przejdzie on przed samym skokiem obowiązkowy instruktaż bezpieczeństwa. Nad całością przedsięwzięcia będzie czuwał wykwalifikowany zespół Skydive Warszawa, mający wieloletnie doświadczenie w organizacji skoków spadochronowych w Chrcynnie k. Nasielska pod Warszawą. Skupia on w swoich szeregach uznanych polskich tandem-instruktorów, którzy mają na swoim koncie tysiące skoków, lata doświadczeń, imponujące rekordy spadochronowe i medale Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

Avalon Extreme – jedyny taki projekt w Polsce

Skoki spadochronowe to nie jedyny sport ekstremalny, który mogą uprawiać osoby z niepełnosprawnościami. Ambasadorzy Avalon Extreme biorą udział w rajdach samochodowych, pływają na sitwake’u, latają szybowcami, trenują crossfit, wspinają się na ściankach i w górach, udowadniając, że sport jest dla każdego, bez względu na stopień sprawności. Wystarczy zacząć.

Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością, a Twoim marzeniem zawsze był skok ze spadochronu, podejmij wyzwanie i weź udział w konkursie! Wejdź na fanpage Avalon Extreme, zostaw swój komentarz i wygraj lot w przestworzach!

Więcej szczegółów w regulaminie.

Print Friendly, PDF & Email