Olsztyn: Z seniorami o bezpieczeństwie

Olsztyn: Z seniorami o bezpieczeństwie
Fot. UM Olsztyn

Zagrożenia czyhają na nas na co dzień w niemal każdej sytuacji. Olsztyńscy seniorzy mogli poznać jednak sposoby, aby się przed nimi ustrzec.

To nie tylko przejście przez ulicę czy robienie zakupów w sklepie. Coraz więcej seniorów korzysta z nowoczesnych technologii i często nie są świadomi wielu niebezpieczeństw. M.in. o tym była mowa podczas spotkania „Bezpieczny senior to świadomy senior”.

– Dlatego tak istotne jest, by cały czas poszerzać wiedzę seniorów i przekazywać im najnowszą wiedzę i ostrzeżenia na temat możliwych zagrożeń – mówi Paweł Micek z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna.

Podczas środowego (5 grudnia) spotkania seniorzy ze stolicy Warmii i Mazur mogli zdobyć informacje dotyczące szeregu dziedzin bezpośrednio ich dotyczących. Co ważne w okresie okołoświątecznym – dowiedzieli się, jak bezpiecznie robić w tym czasie zakupy oraz w trakcie wyprzedaży.

Specjaliści opowiedzieli seniorom także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Szczególny nacisk został położony na sposoby zapobiegania oszustwom dokonywanym na osobach starszych (m.in. na wnuczka czy na policjanta).

Organizatorami wydarzenia były Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna oraz Komenda Miejska Policji.

UM Olsztyn
Print Friendly, PDF & Email