Nowe Centrum Psychiatrii w Bydgoszczy otwarte

Nowe Centrum Psychiatrii w Bydgoszczy otwarte
Fot. Robert Sawicki / UM Bydgoszcz

Nowoczesny szpital psychiatryczny z centrum badawczym zaczyna przyjmować pacjentów. W środę odbyło się otwarcie nowego obiektu w Centrum Medycznym Gizińscy.

Centrum Medyczne Gizińscy już od 35 lat zajmuje się psychiatrią w Bydgoszczy. Teraz do dyspozycji pacjentów będzie nowoczesny szpital psychiatryczny połączony z Centrum Badawczo-Rozwojowym.

W Centrum Psychiatrii będzie odbywać się proces leczenia i pomoc pacjentom w obszernym zakresie usług psychiatrycznych stosując zarówno szeroko pojęte oddziaływania psychoterapeutyczne, jak i nowoczesne oddziaływania farmakoterapeutyczne. i inne formy leczenia biologicznego. Przy Centrum Psychiatrii będzie funkcjonować również Centrum Badawczo-Rozwojowe. W wyniku prac badawczo-rozwojowych planowane jest opracowanie innowacyjnych procedur leczniczych dotyczących m.in.: leczenia depresji lekoopornej, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych oraz zaburzeń odżywiania.

Nowe Centrum Psychiatrii to:

  • nowoczesne Ambulatorium Psychiatryczne składające się z 11 gabinetów psychiatryczno – psychologicznych,
  • Psychiatryczna Izba Przyjęć w pełni wydzielona od pozostałej części szpitala, dostosowana do potrzeb pacjentów wymagających pomocy medycznej w stanach nagłych
  • 3 obszerne Oddziały Psychiatryczne Szpitalne, w których będą hospitalizowani pacjenci w komfortowych, 2- i 3-osobowych salach z łazienkami.

Centrum Psychiatrii zapewni pacjentom ponadto dostęp do nowoczesnych sal terapii grupowej i indywidualnej, pomieszczeń przystosowanych do rehabilitacji ruchowej oraz aktywności fizycznej sportowej a także miejsc przeznaczonych do odwiedzin, wypoczynku oraz przestronnych jadalni.

W uroczystym otwarciu szpitala miasto reprezentowali m.in prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email