Niedzielski: Prawdopodobieństwo lockdownu jest mniejsze niż w poprzednich falach

Niedzielski: Prawdopodobieństwo lockdownu jest mniejsze niż w poprzednich falach
Fot. Pixabay

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski pytany w czwartek w radiu RMF FM o możliwe obostrzenia podczas czwartej fali zaznaczył, że jeżeli takie zostaną wprowadzone, to będą dotyczyły regionów z niskim poziomem wyszczepienia.

Niedzielski, który był gościem „Rozmowy w samo południe” w radiu RMF FM powiedział, że obostrzenia, w przypadku wzrostu zakażeń – będą dotyczyły regionów z niską liczbą osób zaszczepionych na koronawirusa.

– Zdecydowanie na poziomie województwa będę rekomendował takie działania. Będziemy też kierowali się zasadą, żeby osoby zaszczepione w jak najmniejszym stopniu ponosiły koszt działania tych osób, które zaniechały, czyli osób nieszczepiących się – powiedział Niedzielski.

Oznacza to, że firmy, które będą potrafiły wykazać, że mają zaszczepionych pracowników nie będą poddawane obostrzeniom. – To samo będzie dotyczyło klientów, ale wszystko będzie zależało od tego, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna – zaznaczył.

Niedzielski powiedział, że w obecnej sytuacji epidemicznej za wcześnie jest na podejmowanie pewnych decyzji. – Jeżeli patrzymy na nastroje społeczne, głosy, dyskusje to też chcielibyśmy robić wszystkie kroki w pewnym poszanowaniu wolności i praw obywatelskich i jeżeli będą decyzje, które ograniczają różne działalności to one właśnie wychodząc w kierunku poszanowania tych wolności i praw obywatelskich muszą uszanować perspektywę praw osób, które się zaszczepiły i nie powinny ponosić takich kosztów – dodał. (PAP)

Agnieszka Gorczyca
Print Friendly, PDF & Email