Niedzielski: Nauka stacjonarna w szkołach jest priorytetem

Niedzielski: Nauka stacjonarna w szkołach jest priorytetem
Fot. Pixabay

Nauka stacjonarna dzieci i młodzieży w szkołach jest priorytetem z każdego punktu widzenia, również dbania o ich zdrowie psychiczne – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Okres od września tego roku, powrót dzieci do szkół, oznacza zwiększoną liczbą problemów, także tych, które są związane z ponowną adaptacją do standardowego trybu nauczania – wskazał szef MZ w Sosnowcu podczas konferencji poświęconej reformie psychiatrii dziecięcej i młodzieży.

– To bardzo ważny argument za tym, żeby nauka stacjonarna była utrzymywana za wszelka cenę, po to, żeby nie fundować zmianami dotyczącymi obostrzeń i trybu nauki niestabilnych warunków, które będą oznaczały kolejne konieczności adaptacji – akcentował minister.

– Przy tej okazji chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że nauka stacjonarna w szkołach jest priorytetem z każdego punktu widzenia, również z punktu dbania o zdrowia psychiczne dzieci i młodzieży – stwierdził.

Resort poinformował w środę, że potwierdzono 8361 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 133 osoby z COVID-19. Rok temu, 27 października, MZ informowało o 16 300 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 132 osób. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 990 509 przypadków. Zmarły 76 672 osoby z COVID-19.

Ministerstwo Edukacji i Nauki informowało we wtorek, że 99 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 93,9 proc. szkół podstawowych i 94,2 proc. ponadpodstawowych pracowało w trybie stacjonarnym. (PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl, Anna Gumułka
Print Friendly, PDF & Email