Narodowe Czytanie – ruszyła 11. odsłona akcji!

Narodowe Czytanie – ruszyła 11. odsłona akcji!
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Kancelaria Prezydenta RP zaprasza do wspólnej lektury Ballad i romansów Adama Mickiewicza podczas Narodowego Czytania 2022. Finał akcji odbędzie się 3 września (sobota). Można już zgłaszać swój udział!

Od poniedziałku (6 czerwca) można przesyłać swoje zgłoszenie na Narodowe Czytanie 2022. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – KLIKNIJ TU.

Z okazji Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda tradycyjnie skierował przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji.

– Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą  – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

prezydent.pl
Print Friendly, PDF & Email