Największy turniej PZU Futbol Plus na podsumowanie roku

Największy turniej PZU Futbol Plus na podsumowanie roku
Fot. nadesłane

Już w najbliższy weekend 2-3 grudnia na hali piłkarskiej w Warszawie odbędzie się wielkie podsumowanie roku projektu PZU Futbol Plus. Projekt dynamicznie rozwija się na terenie całej Polski, dlatego będzie to największy do tej pory turniej piłki nożnej dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.

– Warszawski turniej to podsumowanie wyjątkowego roku. Projekt stale rośnie i się rozwija. W całej Polsce powstają nowe akademie piłki nożnej dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Jest to też wyjątkowy rok ze względu na to, że w mediach rozpoczyna się kampania społeczna promująca to, co robimy. Cieszymy się, że wspiera nas coraz więcej instytucji i osób. W tym roku naszym ambasadorem jest Bartosz „Turbokozak” Ignacik, doskonale znany w środowisku dziennikarz i komentator sportowy – podkreśla Michał Zieliński, koordynator Projektu PZU Futbol Plus.

2023 rok jest rekordowy pod wieloma względami. W ramach projektu zorganizowanych zostało trzynaście turniejów w całej Polsce, a sam projekt został nagrodzony przez UEFA Fundation For Children. W ciągu roku uruchomionych zostało kilkadziesiąt nowych akademii i drużyn, w których dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami mogą regularnie rozwijać swoją pasję, jaką jest piłka nożna, jak również odbyły się już cztery inne ogólnopolskie turnieje piłki nożnej w ramach projektu PZU Futbol Plus.

Udział w projekcie oraz w imprezach towarzyszącym turniejom to okazja również do poznawania Polski, a także wizyty na największych stadionach w Polsce. Przedstawiciele drużyn działających w ramach projektu odwiedzili Stadion Narodowy czy uczestniczyły w meczach Ekstraklasy – włącznie z tym, że tworzyły dziecięcą eskortę i wyprowadzały zawodników Radomiaka i Cracovii na płytę boiska podczas prezentacji drużyn. Rok 2023 będzie owocował wspomnieniami z odwiedzin wielu zakątków Polski. Drużyny odwiedziły w ramach turniejów Gdańsk, Gorlice, Lublin, Kielce, Skarszewy, Czarny Dunajec, Olsztyn, Pionki, Radom, Starogard Gdański i Toruń. Udział w turniejach i treningach to wiele okazji na to, aby podopieczni akademii z całej Polski mogli doświadczyć wielu wspaniałych chwil i szansa na nawiązanie przyjaźni.

Rok 2023 był również okazją to przedstawienia projektu PZU Futbol Plus ponad pięciu tysiącom trenerów z całej Polski podczas cyklu konferencji organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej „Akademia Grassroots”, a na zakończenie roku projekt będzie promowany również do szerokiego grona odbiorów w telewizji, Internecie i stacjach radiowych podczas kampanii społecznej, która rusza dzień po zakończeniu turnieju.

Print Friendly, PDF & Email