Lublin: Rodzinny piknik integracyjny na zakończenie akcji „Lato w mieście”

Lublin: Rodzinny piknik integracyjny na zakończenie akcji „Lato w mieście”
Mat. prasowe

Rodzinny piknik przy Spilno Lublin zakończy tegoroczną edycję akcji „Lato w mieście”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (2 września), a jego główną ideą jest integracja dzieci i młodzieży mieszkających w Lublinie, w tym osób uchodźczych.

– Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież, ale także dorosłych do wspólnego spotkania i symbolicznego pożegnania wakacji. Czas wypełnią liczne atrakcje, między innymi cieszące się zawsze dużym zainteresowaniem warsztaty rękodzielnicze, spektakl teatralny czy pokaz fire show. Spotkamy się, żeby powspominać najmilsze momenty zabawy i odpoczynku w ramach akcji „Lato w mieście”. Zapewnienie tak szerokiej oferty aktywności i skierowanie jej do dużego grona odbiorców było możliwe dzięki wsparciu naszych partnerów – Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Pfizer Foundation, za które bardzo dziękuję – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Piknik jest finałem tegorocznej edycji „Lata w mieście”. Część działań w ramach miejskiej akcji realizowana była dzięki wsparciu The Pfizer Foundation przy współpracy z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), a ich koordynatorem była Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja. Celem inicjatywy jest integracja dzieci i młodzieży polskiej oraz ukraińskiej.

– Cieszymy się ze współpracy z Pfizer Foundation. Dzięki niej, w miastach takich jak Lublin, możemy wspierać zarówno obywateli Ukrainy, jak i polskie instytucje i placówki. Dzięki temu, że połączyliśmy siły powstają projekty, które integrują i dają przestrzeń do dalszej współpracy – mówi Zofia Kwolek, Członkini Zarządu Fundacji PCPM.

Dzięki podjętej współpracy udało się przygotować dla uczestników szeroki wybór bezpłatnych atrakcji, m.in.: półkolonie, warsztaty artystyczne i rzemieślnicze, zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty muzyczne w plenerze, wyjścia na spektakle teatralne czy wycieczki do parków rozrywki. W aktywnościach tych wzięło udział około 1750 osób.

– Te trudne czasy, pełne poświęceń uświadamiają nam ponownie wagę ludzkiego życia. Pfizer od początku wojny wspiera działania humanitarne w Ukrainie, jak i w innych krajach. Podejmujemy codzienne wyzwania, aby ułatwić dostęp do naszych innowacyjnych i ratujących życie leków i szczepionek zarówno dla pacjentów w Ukrainie, jak i uchodźców w Polsce – mówi Dorota Hryniewiecka-Firlej, Poland & Baltics Country Manager w Pfizer.

Rodzinny piknik rozpocznie się w najbliższą sobotę (2 września) o godz. 14.00 na terenie parkingu przy Hali Globus im. Tomasza Wójtowicza, w części zlokalizowanej przy Spilno Lublin (ul. Kazimierza Wielkiego 8). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W programie spotkania zaplanowano:

  • 14.00-17.00 / Plener malarski – warsztaty malarskie dla dzieci i rodziców;
  • 14.00-15.30 / Warsztaty tworzenia plecaków, makramowych zakładek do książek, notatników;
  • 15.30-17.00 / Warsztaty tworzenia szkolnych planów lekcji, piórników i organizerów;
  • 17.00 / Spektakl dla małych i dużych;
  • 18.00 / Fireshow – pokaz w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze.

Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z dmuchańców i mobilnej trampoliny, a od godz. 14.00 ruszy strefa animacji, obejmująca szereg atrakcji, takich jak: konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży, strzelanie z łuku, gra w badminton, nauka chodzenia na szczudłach oraz bampy, czyli słomki konstrukcyjne. Uczestnicy pikniku będą mogli także zmienić swój wizerunek na bardziej wakacyjny poprzez dodanie kolorowych warkoczyków, zrobienie brokatowych tatuaży czy malowanie twarzy w fantazyjne wzory. Na amatorów przekąsek czeka darmowy popcorn i wata cukrowa.

Mat. prasowe
Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja, Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, Fundacja 5 Medium, Spilno Lublin oraz Miasto Lublin.
UM Lublin
Print Friendly, PDF & Email