Łódź: Zajęcia dla dzieci, młodzieży i rodziców. Organizacje pozarządowe poszukiwane

Łódź: Zajęcia dla dzieci, młodzieży i rodziców. Organizacje pozarządowe poszukiwane
Fot: Anna Shvets / Pexels

Trwają konkursy dla organizacji pozarządowych, które w tym roku przygotują zajęcia dla uczniów, nauczycieli i rodziców. – Fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne lub kluby sportowe mogą zgłaszać swoje oferty jeszcze tylko do 28 września – informuje łódzki urząd miasta.

Organizacja pozarządowa, która wygra pierwszy z konkursów, będzie miała za zadanie przygotować program zapobiegający i przeciwdziałający krzywdzeniu dzieci, a także promujący pozytywne relacje najmłodszych z rodzicami. Dorośli podczas warsztatów i konsultacji dowiedzą się, jak wspierać dzieci w trudnych sytuacjach i w jaki sposób chronić je przed potencjalnymi zagrożeniami. Z kolei dzieci nauczą się, jak postępować, gdy grozi im coś niedobrego ze strony dorosłych. Organizacja, która wygra ten konkurs, na realizację programu może otrzymać 15 tys zł.

Aktywizacja społeczna dzieci i młodzieży to podstawowy cel drugiego z konkursów. Podczas zajęć i warsztatów wzmacniających pozytywne zachowania i reakcje np. w kontaktach z rówieśnikami lub kolegami z klasy, wybrana organizacja pozarządowa będzie pracować z łodzianami zagrożonymi wykluczeniem. Na realizację tego programu organizacja pozarządowa może pozyskać w sumie aż 112 tys zł.

Oferty można składać do 28 września 2023 r. Zajęcia dla najmłodszych łodzian, ich rodziców i nauczycieli będą prowadzone od października do końca grudnia. Więcej informacji na stronie internetowej lodz.pl/decydujemy w zakładce NGO.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email