Łódź: Seniorzy grają w planszówki - wystartowały darmowe zajęcia

Łódź: Seniorzy grają w planszówki - wystartowały darmowe zajęcia
Fot. Paweł Łacheta

W Ośrodku Karolew przy ul. Bratysławskiej 6 A oraz w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ul. Krzemienieckiej 2 A w poniedziałek 9 maja rozpoczął się cykl spotkań z grami planszowymi dla seniorów.

Grupa miłośników gier planszowych spotyka się co czwartek w Poleskim Ośrodku Sztuki. Na zajęciach zaczęli pojawiać się także seniorzy.

Gry i łamigłówki w każdym wieku

– Stwierdziliśmy, że spróbujemy przeprowadzić taki cykl spotkań z seniorami. W Łodzi mamy duży wybór zajęć typowo sportowych dla seniorów, od nordic walkingu, przez gimnastykę, aż po spacery, ale nie każdy chce spędzać czas na sportowo.  Dlatego złożyliśmy wniosek o grant i dzięki temu kupiliśmy gry dedykowane właśnie tej grupie wiekowej – mówi Małgorzata Kubica z Grupy Nowopoleskiej.

Podczas pierwszych zajęć 9 maja seniorzy poznali gry takie jak: „Ubongo”, „Pędzące Żółwie”, „Nova Luna”, „Punto”, „Sen”, „Scrabble” i „Rummikub”. 

– Należymy do klubu na Bratysławskiej i jak zobaczyliśmy program na maj, z wielką ciekawością zapisaliśmy się z mężem na planszówki. Mamy trochę gier w domu, a wiem, że to ważne, żeby głowa pracowała – mówi Jolanta Ciesielska.

– My z koleżankami spotykamy się i gramy w karty. Trzeba myśleć, kombinować no i właśnie o to chodzi. Po pierwsze, żeby się spotkać, ale też żeby popracować głową – dodaje Jadwiga Matusiak.

– To są gry, które trenują pamięć, uczą logicznego myślenia, przewidywania. Granie w gry, rozwiązywanie łamigłówek czy układanie puzzli to idealny sposób na zachowanie sprawności umysłowej, poprawę pamięci, koncentracji i zdolności logicznego myślenia – przyznaje Małgorzata Kubica, organizatorka wydarzenia.

Gdzie się zapisać?

W ramach zajęć zaplanowano na początek dziewięć spotkań, które odbywać się będą do końca czerwca. W Ośrodku przy ul. Bratysławskiej zajęcia będą jeszcze: 16 maja i 1 czerwca, natomiast w Ośrodku przy ul. Krzemienieckiej: 13, 20, 30 maja oraz 13, 20 i 27 czerwca.

Na spotkania obowiązują zapisy pod numerami telefonów: (42) 687 02 07 lub 501 939 033. Wszystkie zajęcia odbywają się w godzinach 17:00–19:00.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email