Łódź: Bezpłatne porady prawne dla osób z niepełnosprawnościami

Łódź: Bezpłatne porady prawne dla osób z niepełnosprawnościami
Fot. Marcus Aurelius / Pexels

Osoby z niepełnosprawnościami mogą doświadczać izolacji, wykluczenia, a nawet przemocy. Potrzebują wówczas wsparcia, które pozwoli im przetrwać trudne chwile i poradzić sobie z trudnościami, nawet jeśli oznacza to wejście na drogę prawną.

Już w najbliższy wtorek (30 stycznia) w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się spotkanie dla osób z niepełnosprawnościami organizowane przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i Fundację Autism Team. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak budować silny system wsparcia i reagować na przemoc wobec osób z niepełnosprawnościami, usłyszą też ich poruszające historie. Specjaliści opowiedzą więcej o koniecznych działaniach, które należy podjąć, gdy łamane są prawa osób z niepełnosprawnościami. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych oraz samorzecznicy i aktywiści, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i perspektywą na problemy lokalnej społeczności.

Podczas spotkania prawnik z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich będzie udzielał bezpłatnych, indywidualnych porad prawnych dla osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich.

Podobne wydarzenia organizowane są jeszcze w pięciu innych polskich miastach. Cel jest prosty – chodzi o to, by wypracować wspólny program skutecznych działań wspierających osoby z niepełnosprawnościami, które doświadczają lub w przeszłości doświadczyły przemocy.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 30 stycznia w godzinach 11:30 – 14:30 w Fabryce Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email