Kto czyni zło? Odpowiedź w najnowszej książce Agnieszki Pietrzyk

Kto czyni zło? Odpowiedź w najnowszej książce Agnieszki Pietrzyk
Fot. materiały prasowe

Już 23 marca znajdziemy odpowiedź na pytanie: kto czyni zło? Wszystko to za sprawą najnowszego thrillera Agnieszki Pietrzyk. „Kto czyni zło” to thriller, który zaczyna się trudną sceną przesłuchania na posterunku, a kończy mocną sceną, która nie pozostawia złudzeń: człowiek zdolny jest do wyrządzenia największych podłości.

Dwudziestolatek podejrzany o kradzież jest brutalnie przesłuchiwany na elbląskiej komendzie policji. Metody, które stosuje inspektor Juraszczyk, sprawiają, że świeżo zatrudniona protokolantka Urszula Baranowska zwalnia się z policji i zakłada własne biuro detektywistyczne. Wkrótce dowiaduje się, że przesłuchiwany chłopak powiesił się na drzewie.

Na domiar złego Urszula nie dogaduje się z nową rodziną swojej matki. Mimo to zgadza się na propozycję ojczyma i podejmuje dodatkową pracę w jednym z jego salonów jubilerskich. Wkrótce do młodej detektyw zgłasza się kobieta, która padła ofiarą prześladowcy. Urszula postanawia nawiązać kontakt z tajemniczym stalkerem i coraz bardziej angażuje się w relację z nim. A gdyby tego było mało, ktoś próbuje potrącić jej matkę samochodem.

Po drodze czekają na nas zagadki do rozwiązania i zaskakujące zwroty akcji. Nie zabraknie możliwości przyjrzenia się relacjom międzyludzkim, rozterkom moralnym i rodzinnym sekretom, które jednych połączą, a innych rozdzielą.

Czy te wszystkie sprawy mogą być ze sobą powiązane? Czy czytelnikom uda się odgadnąć, kto czyni zło? O tym, będzie można przekonać się już od 23 marca, podczas lektury książki.

Agnieszka Pietrzyk, urodzona w Elblągu, z wykształcenia jest historykiem literatury, studia doktoranckie w zakresie literaturoznawstwa ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim. Zadebiutowała w 2008 roku powieścią grozy „Obejrzyj się Królu”. Jej druga książka „Pałac tajemnic” ukazała się w 2011 roku, a trzecia „Urlop nad morzem” w 2014 roku.

Wydana w 2016 roku „Śmierć kolekcjonera” otworzyła tzw. „elbląską serię” z komisarzem Kamilem Soroką oraz prokurator Mileną Łempicką-Krol w rolach głównych. Wątek elbląski kontynuowany jest w dwóch kolejnych powieściach jej autorstwa: „Porwaniu” oraz świetnie przyjętym thrillerze „Zostań w domu”. Jest także autorką thrillerów „Nikt się nie dowie” oraz „Kto czyni zło”.

Agnieszka Pietrzyk od lat współpracuje również z naszą redakcją ostatnio recenzując dla Czytelników książki i audiobooki.

Print Friendly, PDF & Email