Kraków: Znasz miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi? Zgłoś je w plebiscycie

Kraków: Znasz miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi? Zgłoś je w plebiscycie
Mat. prasowe

Zapewne masz ulubioną restaurację, centrum sportu lub twórczych działań, gdzie zabierasz swoją rodzinę. A może znasz miejsca, które ze względu komfort i atmosferę są uwielbiane przez dzieci? Zgłoś je w 4. edycji plebiscytu „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi”.

Zgłoszenia można nadsyłać do 18 września.

UM informuje: Celem plebiscytu „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi” jest prezentacja, promocja oraz zwiększenie liczby miejsc, oferujących udogodnienia dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Zależy nam, by dzięki takim miejscom rodziny miały możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu społeczno-kulturalnym Krakowa. Nagrodzone miejsca dają przykład dobrych praktyk i działań wspierających krakowskie rodziny. Laureaci konkursu otrzymają certyfikat „Miejsca przyjaznego rodzinom z dziećmi”.

Inicjatywa jest także docenieniem tych firm, które aktywnie podejmują działania na rzecz tworzenia udogodnień dla rodzin w miejscach, z których korzystamy na co dzień – sklepy, urzędy, miejsca rozrywki i rekreacji, firmy usługowe, obiekty mieszkalne.

Konkurs odbywa się w pięciu kategoriach:
  1. Hotele, gastronomia i rozrywka
  2. Firmy produkcyjne, obiekty handlowo-usługowe i mieszkalne
  3. Kultura, sport i rekreacja
  4. Urzędy i edukacja
  5. Zdrowie

W plebiscycie mogą wziąć udział podmioty działające w wymienionych obszarach, które jednak nie zostały utworzone w celu realizacji zadań na rzecz rodzin z dziećmi, jak np. żłobki czy przedszkola.

Zgłoś miejsce przyjazne dzieciom

Kandydaci do tytułu „Miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi” mogą zgłaszać się samodzielnie, mogą to zrobić także ich klienci.

Elektroniczny formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj. Regulamin i szczegóły dotyczące inicjatywy znajdziesz na stronie  www.kkr.krakow.pl.

Zgłoszenia można składać do 18 września.

Poprzednie edycje konkursu cieszyły się dużą popularnością. Każdorazowo zgłoszonych było ponad 90 firm i podmiotów, z których kapituła konkursowa wyłoniła: w pierwszej edycji 26 laureatów, 38 w drugiej, a w trzeciej 41.

W 3. edycji plebiscytu osiem podmiotów – laureatów 1. i 2. edycji otrzymało tytuł „Miejsce wyjątkowo przyjazne rodzinom z dziećmi”.

Plebiscyt „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi” to inicjatywa Krakowa uruchomiona w 2019 r. Program jest realizowany w ramach kampanii „Kraków stawia na Rodzinę” objętej honorowym patronatem prezydenta Krakowa.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email