Kraków: Tydzień solidarności z osobami chorującymi psychicznie

Kraków: Tydzień solidarności z osobami chorującymi psychicznie
Fot. Materiały organizatorów

Już po raz czwarty odbywa się Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego „Human Week”. W tym roku trwa od 10 do 14 października. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się wokół osoby prof. Antoniego Kępińskiego, jednego z najwybitniejszych polskich psychiatrów, przedwcześnie zmarłego kierownika krakowskiej Kliniki Psychiatrii.

Wśród pytań i zagadnień, na które będą odpowiadać organizatorzy, są m.in.: jak zmieniła się psychiatria, jak zmienił się świat, jak zmieniliśmy się my od czasów Antoniego Kępińskiego, czy problemy psychiczne pozostają niezmienne, czy modyfikują się wraz z nowymi okolicznościami społecznymi i kulturowymi, a także czy leczymy obecnie skuteczniej niż w czasach prof. Kępińskiego.

Na zakończenie tygodnia wykładów – podobnie jak w ubiegłych latach – psychiatrzy oraz organizatorzy rozegrają w hali 100-lecia KS Cracovia towarzyski mecz piłki nożnej.

Program:

wtorek, 11 października:

 • 12.00–15.00 – „Pytamy krakowian, czy czytają książki Antoniego Kępińskiego?” – rozmowy na Rynku Głównym z redaktorami redakcji czasopisma „Dla Nas”, Akademii Liderów Cogito i Stowarzyszenia „Otwórzcie Drzwi” – wywiady z mieszkańcami
 • 16:30 – „Dotyk kasztana – wieczór poetycki”
  Miejsce: Pensjonat U Pana Cogito, ul. Bałuckiego 6
  Wstęp wolny.

środa, 12 października:

 • 10.00–14.00 – „Dlaczego Antoni Kępiński przychodziłby chętnie na obiad do Cogito?”
  Miejsce: Pensjonat U Pana Cogito, ul. Bałuckiego 6
  Wstęp wolny
 • 13.00 – „Antoni Kępiński i Józef Tischner – wzajemne inspiracje” – Anna Mateja i Wojciech Bonowicz rozmawiają z uczniami Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie
  Miejsce: Arteteka, ul. Rajska 12
  Wstęp wolny.

czwartek, 13 października:

 • 17.00 –„Wieża Babel w Galerii Miodowa” – wernisaż – Małgorzata Bundzewicz i przyjaciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej
  Miejsce: ul. Miodowa 9
  Wstęp wolny.

piątek, 14 października:

 • 11.00 – mecz piłki nożnej „Dokopać psychiatrom” – psychiatrzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie kontra przedstawiciele organizatorów i współorganizatorów „HUMAN WEEK”
  Miejsce: Hala 100-lecia KS Cracovia – Centrum Sportu Niepełnosprawnych, al. Focha 40
  Limit miejsc: 300 osób.

Organizatorami „HUMAN WEEK” są Szpital Uniwersytecki w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz z Urzędem Miasta Krakowa, przy zaangażowaniu Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej.

Więcej informacji na stronie internetowej humanweek.pl.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email