Kraków doceniony przez Rzecznika Praw Obywatelskich

Kraków doceniony przez Rzecznika Praw Obywatelskich
Fot. Pixabay

Kraków został doceniony przez Rzecznika Praw Obywatelskich za rozwiązania wprowadzone w czasie pandemii COVID-19. Znajduje się wśród nich opracowanie specjalnych procedur w zakresie bezpieczeństwa, podczas przyjmowania nowych osób do domów pomocy społecznej.

W raporcie Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur za 2020 rok, opracowanym przez biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, czytamy:

– W wielu placówkach nowo przyjęte osoby były poddawane kilkudniowej izolacji. Ciekawą inicjatywę w tym zakresie stworzono w Krakowie, gdzie przygotowano procedury dotyczące przyjmowania do domów pomocy społecznej nowych osób w czasie trwania epidemii, a także uruchomiono ośrodek wsparcia z miejscami quasi-kwarantanny, w których przez 14 dni przebywały osoby kierowane do domów pomocy społecznej przed umieszczeniem w docelowym DPS. Na wyróżnienie zasługuje krakowska inicjatywa, w ramach której pracownicy DPS mogli dojeżdżać do pracy komunikacją miejską specjalnie uruchomioną dla pracowników służby zdrowia – napisano w dokumencie.

Pełna treść raportu jest dostępna TUTAJ.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email