Już w sobotę charytatywny mecz Igi Świątek. Ostatnie dni na zakup biletu!

Już w sobotę charytatywny mecz Igi Świątek. Ostatnie dni na zakup biletu!
Fot. Pixabay

Iga Świątek i Agnieszka Radwańska są już po wspólnych treningach, przygotowujących je do charytatywnego meczu pokazowego, który już w najbliższą sobotę (23 lipca) odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów będzie przekazany na pomoc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Na stronie internetowej Ticket Master do zdobycia są ostatnie wejściówki na wydarzenie.

Link do zakupu biletów na igaswiatek.pl i ticketmaster.pl.

„Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy” to unikatowe w skali całego świata charytatywne wydarzenie sportowe – w tym samym czasie na korcie będzie można zobaczyć najlepszych tenisistów z Polski i Ukrainy. Zmierzą się, by poprzez siłę sportu zbierać środki na pomoc Ukrainkom i Ukraińcom w czasie wciąż trwającej wojny. Najlepsza tenisistka świata, Iga Świątek, rozegra jeden set singla z Agnieszką Radwańską. W pokazowym meczu miksta zmierzą się dwa duety: ukraiński tenisista Serhij Stachowski i Agnieszka Radwańska oraz Iga Świątek i doskonale rokujący polski junior Martyn Pawelski.

Wydarzenie rozpocznie się już o godzinie 12:00 niespodzianką artystyczną, którą Iga Świątek i jej zespół wraz z Event-Factory (organizatorzy meczu) przygotowali dla wszystkich, którzy zdecydowali się kupić bilety. Całkowity dochód z ich sprzedaż trafi do trzech organizacji, które od początku wojny w Ukrainie niosą pomoc najbardziej potrzebującym. United 24 to oficjalny fundusz pomocowy Ukrainy, który w ramach zebranych środków zapewni pomoc medyczną dzieciom, UNICEF Polska wspiera najmłodszych mieszkańców Ukrainy, którzy przebywają obecnie w Polsce, zaś fundacja Elivy Stivoliny – ukraińskiej tenisistki, która będzie sędziowała pokazowe mecze – pomaga bezpośrednio tenisistom i ich rodzinom, które uciekają przed wojną. To do nich trafią wszystkie środki, które zostaną zebrane w trakcie wydarzenia. Gościem specjalnym wydarzenia będzie były ukraiński piłkarz i oficjalny ambasador United 24 Andrij Szewczenko.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (23 lipca) o godz. 12:00 i będzie dostępne nie tylko dla prawie 15 tysięcy widzów w TAURON Arenie Kraków, ale też dla telewidzów TVP 1, TVP Polonia i TVP Sport oraz użytkowników tvpsport.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

– To będzie wyjątkowe wydarzenie. Takiego nigdy dotąd nie było. Wojna w Ukrainie zmobilizowała nas wszystkich byśmy wsparli ofiary oraz instytucje, które dzięki swoim działaniom zmniejszają tragedie, jaka towarzyszy wojnie w Ukrainie. Jestem zaszczycona, że będę tego dnia z tak wspaniałymi koleżankami i kolegami z kortu grać w słusznej sprawie. Siła sportu teraz nabiera jeszcze większego znaczenia. Teraz jesteśmy razem dla Ukrainy – komentuje Agnieszka Radwańska.

– Kraków jest miastem otwartym. Miastem wielokulturowym. Kilka miesięcy temu krakowianki i krakowianie oraz wszyscy Polacy otworzyli swoje serca i pomogli naszym przyjaciołom ze Wschodu. Jestem przekonany, że tak samo będzie i teraz, podczas sprzedaży biletów na charytatywny mecz tenisowy, na który mam zaszczyt zaprosić wszystkich wraz z najlepszą tenisistką świata, Igą Świątek – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Jako Miasto Kraków jesteśmy dumnym gospodarzem tego wydarzenia. Dzięki zaangażowaniu miłośników sportu, a wiem, że w Krakowie jest ich sporo, wesprzemy dzieci, których spokojne życie przerwało okrucieństwo wojny w Ukrainie. Kibicując w TAURON Arenie Kraków, będziemy równocześnie pomagać – dodaje prezydent Majchrowski.

Organizatorzy: Iga Świątek wraz z zespołem, event-factory Patroni medialni: TVP Sport, RMF, Onet, AMS. Sponsor główny: PZU. Gospodarz wydarzenia: Miasto Kraków. Partnerzy: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Ticket Master. Partnerzy techniczni: Polski Związek Tenisa, ASICS, Tecnifibre.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email