Jak się studiuje w Lublinie

Radio Lublin zaprasza do udziału w audycji o niepełnosprawnych studentach. Lublin jest miastem 5 wyższych uczelni – jeśli liczyć tylko te państwowe o ustalonej od lat renomie.
  
”Niepełnosprawni studenci – jest ich coraz więcej na lubelskich uczelniach. Jak sobie radzą z nauką, gdy nie słyszą wykładowców? Co robią, gdy nie mogą na własnych nogach dojść na zajęcia? Czy to prawda, że mają takie same sanse na edukację jak ich pełnosprawni koledzy?” – czytamy na stronie internetowej Radia Lublin, w zapowiedziach czwartkowych audycji ”Rozmowy o…”

   – Chcę sprawdzić jak się tu studiuje osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnością – mówi redaktor Aneta Wójciszyn. Na jaką pomoc mogą liczyć, a z czym nie mogą sobie dać rady. Co oferuje im PRRON, a co uczelnie. Z jakim reakcjami się spotykają – kolegów studentów i profesorów. I właśnie – czy są wśród wykładowców osoby niepełnosprawne? Chcę także rozmawiać o tym, jaką szansą jest dla niepełnosprawnych wykształcenie i jakim wysiłkiem je osiągają.
  Do dyspozycji słuchaczy będą ekspreci z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którzy odpowiedzą na pytania, np.: jak zdobyć środki na kształcenie niepełnosprawnego dziecka, komputer i inne pomoce dydaktyczne.
  
  To wszystko  dzisiaj – w czwartek 21 października w godz. 18.15-19.00 z możliwością telefonicznego i internetowego uczestnictwa w programie.  

   Dla słuchaczy, którzy są w zasięgu polskiego Radia Lublin, podajmy częstotliwości:
89,9  93,1 99,6 102,2 102,5 103,1  103,2 FM.
   Dla słuchaczy z całej Polski – i nie tylko – jest możliwość słuchania audycji w Internecie: www.radio.lublin.pl  i wysyłania komentarzy: program@radio.lublin.pl

Numery tel.: ( 0-81) 743-73-84 i infolinia bezpłatna: 0 800 137 001.

opr.ec

  Oprac. EszC Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 122

Print Friendly, PDF & Email