Gdynia: Dostępna kultura w Muzeum Emigracji

Gdynia: Dostępna kultura w Muzeum Emigracji
Fot. Adminstrator

Trwa kolejna edycja projektu Muzeum Bez Wyjątku przygotowana przez Muzeum Emigracji w Gdyni. Skorzystać z oprowadzania z przewodnikiem, warsztatów czy prelekcji mogą osoby z każdym rodzajem niepełnosprawności. 

W ramach „Muzeum Bez Wyjątku 2017” można skorzystać z oprowadzania tłumaczonego na Polski Język Migowy lub System Językowo–Migowy. Przewodniczki biegłe w audiodeskrypcji pomogą osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku w poznaniu budynku i odkrywaniu tych elementów ekspozycji, które można poznawać nie tylko wzrokiem. Osoby głuchoniewidome będą mogły skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanych tłumaczy–przewodników (tzw. tłumaczy SKOGN). 
Z kolei przewodnicy osób z niepełnosprawnością intelektualną, w zależności od potrzeb, mogą oprowadzić grupę, przybliżając jej w przystępny sposób główne wątki wystawy oraz asystować pojedynczym osobom, towarzysząc im podczas całej wizyty i pozwalając na indywidualny odbiór muzeum. Wsparcie przewodników może rozpocząć się już w momencie odebrania gościa muzeum z przystanku autobusowego. Chętnie wskażą oni wszystkie potrzebne miejsca (szatnia, toaleta, kawiarnia itp.) i udzielą innej, niezbędnej pomocy.

Terminy oprowadzania są ustalane indywidualnie, wystarczy się zgłosić telefonicznie lub mailowo i umówić. Oprowadzanie po wystawie stałej z tłumaczem lub przewodnikiem Muzeum Emigracji organizuje zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

Zapisy i informacje poprzez muzealny Dział Edukacji: tel. 48 58 670 41 89 lub a.posluszna@muzeumemigracji.pl i j.gojzewska@muzeumemigracji.pl.

Fot.: Muzeum Emigracji

  gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16713 

Print Friendly, PDF & Email