Francja: Znów ponad 3 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby

Francja: Znów ponad 3 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby
Fot. Pixabay

Liczba nowych zakażeń koronawirusem wykrytych we Francji w ciągu ostatniej doby wynosi 3015 – przekazało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju. Drugi dzień z rzędu przekroczono próg 3 tysięcy przypadków SARS-CoV-2.

Od początku pandemii we Francji odnotowano łącznie 218 536 infekcji koronawirusem. W szpitalach zmarło 30 410 osób chorych na COVID-19, z których jedna w ciągu ostatniej doby – poinformował resort zdrowia.

We francuskich szpitalach leczonych jest 4800 pacjentów z koronawirusem, 376 z nich przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Władze sanitarne monitorują 263 ogniska epidemii na terenie kraju; w ciągu ostatnich 24 godzin przybyło ich 17.

Duża liczba nowych zakażeń w tym tygodniu sprawiła, że średnia krocząca nowo diagnozowanych infekcji za ostatni tydzień przekroczyła 2 tys. przypadków dziennie po raz pierwszy od 20 kwietnia – wylicza agencja Reutera.

Wzrost zachorowań skłonił władze największych francuskich miast – Paryża i Marsylii – do rozszerzenia stref, w których obowiązuje noszenie maseczki również na świeżym powietrzu. Rząd zamierza wprowadzić nakaz zasłaniania ust i nosa również w miejscach pracy, w których przebywa wielu ludzi.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email