Fałszywy policjant znowu zadzwonił. Kobieta uwierzyła w wypadek swoich bliskich i straciła 120 tys. zł

Fałszywy policjant znowu zadzwonił. Kobieta uwierzyła w wypadek swoich bliskich i straciła 120 tys. zł
Fot Pixabay

Kreatywność oszustów nie zna granic. – Apelujemy o maksymalną czujność i ostrożność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że policjant, prokurator nie będzie nigdy żądał od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności. Nie dajmy się nabrać na wymyślone historie. Zachowując zimną krew w pierwszej kolejności sprawdźmy wiarygodność informacji, zanim podejmiemy decyzję mającą związek z naszymi oszczędnościami – zaznaczają policjanci. W niedzielę (24 września) oszustom udało się zmanipulować mieszkankę powiatu wschowskiego, która przekazała im ponad 120 tysięcy złotych.

Stosowane przez złodziei metody wzbogacenia się cudzym kosztem stanowią już szeroki wachlarz, który z dnia na dzień rozwija się o kolejne innowacyjne pomysły. Przykładów jest mnóstwo, dlatego, zanim podejmiemy decyzję mającą związek z naszymi finansami, które niekiedy stanowią oszczędności naszego życia, sprawdźmy informacje, które przekazała nam osoba kontaktująca się z nami. Nie podejmujmy szybkich i pochopnych decyzji. Pamiętajmy, że policjant, funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji, prokurator nie będą żądali od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności.

W pułapkę oszusta metodą „na policjanta” wpadła wieczorem, 24 września mieszkanka powiatu wschowskiego, która odebrała telefon z informacją, że jej dzieci spowodowały wypadek drogowy z udziałem ciężarnej kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych. Oszustom udało się panią skutecznie zmanipulować. Kobieta w wyznaczonych miejscach przekazała oszustom ponad 120 tysięcy złotych. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

– Pamiętajmy, aby o takich sytuacjach, zdarzeniach rozmawiać z najbliższymi, a zwłaszcza z seniorami, którzy stanowią najlepszą pożywkę dla złodziei, którzy wykorzystują ich łatwowierność i naiwność. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny, policjantów, prokuratorów i przedstawicieli banków – wskazują mundurowi.

KWP w Gorzowie Wielkopolskim / kc
Print Friendly, PDF & Email