Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski
Fot. nadesłane

Już tylko godziny dzielą elblążan od rozpoczęcia rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Z tej okazji Biuro Prezydenta Miasta zaprasza 1 czerwca na rowerowy przejazd przez Elbląg.

Początek o godz. 17 na Starym Mieście przy napisie „I love Elbląg”.

1 czerwca startuje rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski z udziałem ponad 50 miast. Elbląg po raz trzeci bierze udział w tej kampanii. Na inaugurację, 1 czerwca, Urząd Miejski w Elblągu zaprasza do udziału w rowerowym przejeździe elbląskimi ulicami.

Przejazd rozpocznie się ze Starego Miasta (przy napisie „I love Elbląg” przy ul. Wodnej) o godz. 17. Następnie rowerzyści przejadą ulicami: Studzienną, Orlą, Stawidłową, Radomską, Trasą Unii Europejskiej, Browarną, Robotniczą, Armii Krajowej, Grota Roweckiego, Groblą św. Jerzego, Bema, Kościuszki, Chrobrego i Sybiraków do Bażantarni. Tutaj, na polanie z dwoma wiatami, odbędzie się podsumowanie przejazdu przy ognisku i pieczonej kiełbasie oraz będzie można również uzyskać informację na temat kampanii.

W związku z przejazdem na wskazanych wyżej ulicach wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu pojazdów. W ramach zapewnienia bezpiecznego przebiegu przejazdu przewiduje się udział służb Policji  i Straży Miejskiej.

Kampania Rowerowa Stolica Polski ma za cel propagowanie aktywnego wypoczynku, promocję jazdy rowerem oraz turystyki rowerowej.

Udział w tegorocznej zabawie, która potrwa przez cały czerwiec, zgłosiło ponad 50 miast. Każdy i co ważne w każdym miejscu na świecie może przyłączyć się do wspólnej zabawy. Trzeba tylko: zainstalować w smartfonie darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje trasy i ich długości, wskazać Elbląg jako miasto, dla którego chce się zdobywać kolejne kilometry i ruszyć na swoim jednośladzie w trasę.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny. Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

Kampania, co najważniejsze, motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

W trakcie rywalizacji wyłonione zostaną również najaktywniejsze elbląskie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Każdy może kręcić kilometry dla swojej szkoły – wystarczy tylko wskazać ją w aplikacji. Co ważne, o dobry wynik szkoły mogą zadbać nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, znajomi i przyjaciele. Najbardziej aktywna szkoła podstawowa i najbardziej aktywna szkoła ponadpodstawowa otrzyma w nagrodę stojaki rowerowe. Wyróżnieni zostaną również najbardziej aktywni rowerzyści.

To nie koniec atrakcji. W trakcie rywalizacji ogłaszane będą konkursy, w których do zdobycia będą rowerowe gadżety i nagrody. Informacje o nich już wkrótce zostaną opublikowane na stronie internetowej www.elblag.eu.

Organizatorzy zachęcają i zapraszają do kręcenia kilometrów dla Elbląga!

UM Elbląg
Print Friendly, PDF & Email