Edukacja: Zatrudnienie wspomagane w pytaniach i odpowiedziach

Edukacja: Zatrudnienie wspomagane w pytaniach i odpowiedziach
Fot. Adminstrator

Rok 2017 daje szansę kolejnym osobom z niepełnosprawnościami, które chcą pracować, a mają z różnych względów trudności w podjęciu i utrzymaniu zatrudnienia. Warmińsko–Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych oferuje bezpłatne: wsparcie trenerów pracy, psychologiczne, staże zawodowe, próbki pracy, wspólne poszukiwanie zatrudnienia oraz pomoc trenera w pierwszym okresie zatrudnienia.

Czym jest zatrudnienie wspomagane?

Zatrudnienie wspomagane to metoda aktywizacji zawodowej osób z różnymi niepełnosprawnościami, której celem jest uzyskanie i utrzymanie płatnego zatrudnienia na otwartym rynku pracy przy wsparciu trenera pracy.

Zatrudnienie wspomagane to usługa zindywidualizowana, czyli dostosowana do poziomu możliwości każdej osoby z niepełnosprawnością i świadczona do momentu osiągnięcia przez nią pełnej samodzielności na rynku pracy. Indywidualizacja wsparcia oznacza jednocześnie skoncentrowanie się w całym procesie na mocnych stronach klienta, na jego zasobach i predyspozycjach zawodowych, a nie ograniczeniach i barierach wynikających z niepełnosprawności.

Dzięki tej metodzie już kilkaset osób z niepełnosprawnościami znalazło satysfakcjonującą pracę na Warmii i Mazurach. Wsparcia udzielają trenerzy pracy z Warmińsko–Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie.

Korzyści dla pracodawców – trenerzy pracy współpracują z pracodawcami i potencjalnymi pracownikami, dopasowując potrzeby pracodawcy do umiejętności i zdolności kandydatów do pracy.

Zatrudnienie wspomagane zapewnia więc darmową i poufną usługę rekrutacyjną. Trener pracy może też doradzić, przekazać wskazówki dotyczące zachęt, grantów i dopłat, które są dostępne dla pracodawcy.

Broszura do pobrania TUTAJ

  Andrzej Jurkian Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15566 

Print Friendly, PDF & Email