Dworczyk: W środę wykonano ponad 620 tys. szczepień, to absolutny dobowy rekord

Dworczyk: W środę wykonano ponad 620 tys. szczepień, to absolutny dobowy rekord
Fot. Mateusz Misztal

W środę wykonano ponad 620 tysięcy szczepień przeciw COVID-19, to absolutny dobowy rekord i dowód, że system uzyskał zakładaną wydajność – podkreślił w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że w czerwcu do Polski dojedzie kolejne 15 mln szczepionek.

– Wczoraj wykonaliśmy ponad 620 tysięcy szczepień – to absolutny rekord i dowód, że system uzyskał zakładaną wydajność. W czerwcu do Polski dojedzie kolejne 15 mln szczepionek. Teraz dla nas wszystkich najważniejsze zadanie i wyzwanie – przekonywać i szczepić – napisał w czwartek na Twitterze Dworczyk.

Swój wpis opatrzył hasztagiem „#SzczepimySię”.

Z grafiki dołączonej przez szefa KPRM i pełnomocnika rządu ds. programu szczepień wynika, że w środę wykonano dokładnie 620 tys. 834 szczepienia. We wtorek wykonano w całej Polsce ponad 456 tys. szczepień przeciw COVID-19.

Według informacji na rządowej stronie, dotąd wykonano 21 mln 174 tys. 546 szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 7 mln 700 tys. 322 osób.

Do tej pory do Polski dostarczonych zostało 24 mln 478 tys. 260 dawek szczepionki. (PAP)

Karol Kostrzewa
Print Friendly, PDF & Email