Dworczyk: Po pewnym spowolnieniu świątecznym dynamika zapisów na szczepienia wraca

Dworczyk: Po pewnym spowolnieniu świątecznym dynamika zapisów na szczepienia wraca
Fot. Pixabay

Łącznie od poniedziałku z roczników 1962 i 1963 na szczepienia zapisało się ponad 153 tys. osób. System działa bez zarzutu. Po pewnym spowolnieniu świątecznym dynamika zapisów wraca – mówił we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk podczas wtorkowej konferencji prasowej przypomniał, że od poniedziałku na szczepienia mogą rejestrować się osoby urodzone w roku 1962, a od wtorku od północy takiej rejestracji mogą dokonywać osoby urodzone w 1963 r.

– Przez ten czas łącznie zapisało się z tych dwóch roczników ponad 153 tysięcy osób. System działa bez zarzutu i wierzymy, że tak nadal będzie funkcjonował – powiedział minister.

Dworczyk dodał, że „w ogóle od wczoraj zapisało się ponad 550 tysięcy osób na szczepienia”. – To jest dobra informacja, dlatego że po pewnym spowolnieniu świątecznym dynamika zapisów wraca i z tego bardzo się cieszymy – oświadczył.

Poinformował ponadto, że łącznie wykonano ponad 7,7 mln szczepień. – Każdego tygodnia będziemy przyspieszać tempo. W tym tygodniu planujemy, podobnie jak w zeszłym, przekroczyć liczbę miliona wykonanych szczepień – zapowiedział Dworczyk.

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia ub.r. Prowadzone są one na razie preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna. W środę planowana jest pierwsza dostawa do Polski jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson.

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski zapowiedział w rozmowie z PAP, że w tym tygodniu do Polski trafi 88 tys. dawek szczepionek firmy AstraZeneca, 870 tys. firmy Pfizer, 120 tys. firmy Johnson & Johnson i 204 tys. firmy Moderna, czyli w sumie blisko 1,3 mln dawek. (PAP)

Rafał Białkowski
Print Friendly, PDF & Email