Nabór do laboratoriów "Taniec i niepełnosprawność"

Nabór do laboratoriów "Taniec i niepełnosprawność"
Fot. materiały prasowe

Już po raz czwarty Instytut Muzyki i Tańca i British Council zapraszają artystki i artystów z niepełnosprawnością i bez niepełnosprawności do udziału w laboratoriach tańca. Taniec i niepełnosprawność to projekt, którego jednym z celów jest włączanie twórczości artystów z niepełnosprawnością do głównego obiegu w sektorze kultury i sztuki.

Instytut Muzyki i Tańca i British Council współpracują w zakresie dzielenia się dobrymi praktykami w obszarze wspierania artystów z niepełnosprawnością od 2017 roku. W ramach tej współpracy odbywają się między innymi laboratoria Taniec i niepełnosprawność – w ich trakcie tancerki i tancerze rozwijają swój warsztat pod okiem zaproszonych prowadzących. 

W tym roku odbędą się 2 laboratoria stacjonarne – w CSW Zamku Ujazdowskim w Warszawie i Teatrze ROZBARK w Bytomiu. Poprowadzą je Iwona Olszowska – tancerka, choreografka, improwizatorka i wykładowczyni Akademii Muzycznej w Łodzi na specjalności somatyka i choreografia – oraz Kate Marsh – brytyjska tancerka z niepełnosprawnością, która od 20 lat tańczy, tworzy choreografie, zajmuje się pracą dydaktyczną i bierze udział w międzynarodowych festiwalach tańca współczesnego.

Osoby, które wezmą udział w projekcie, będą także mogły zakwalifikować się do udziału w laboratorium we Włoszech na Oriente Occidente Festival.

Nabór do projektu Taniec i niepełnosprawność trwa do 25 kwietnia 2021 roku.

Wszystkie informacje na ten temat, także w polskim języku migowym i w tekście łatwym, znajdują się TUTAJ

Warsztaty są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu Europe Beyond Access realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską.

Partnerzy: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr ROZBARK

Projekt odbywa się w ramach programu Teatr-Taniec-Niepełnosprawność realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, British Council i Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.

Print Friendly, PDF & Email