Dolnośląskie: Szpital Wojewódzki im. Marciniaka wznowił przyjmowanie chorych na COVID-19

Dolnośląskie: Szpital Wojewódzki im. Marciniaka wznowił przyjmowanie chorych na COVID-19
Fot. Pixabay

Szpital Wojewódzki im. Marciniaka we Wrocławiu po kilkunastu godzinach przerwy wznowił przyjmowanie chorych na COVID-19. W placówce poprawiono przepustowość instalacji tlenowych. Z kolei szpital im. Falkiewicza we Wrocławiu przerwał przyjmowanie pacjentów.

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w niedzielę po południu, że prowadzony przez ten samorząd Szpital Wojewódzki im. Marciniaka we Wrocławiu ponownie wznowił przyjęcia pacjentów z COVID-19.

Ze względu na ograniczoną przepustowość instalacji tlenowych przerwano przyjmowanie pacjentów w nocy z soboty na nadzielę. Obecnie poprawiono tam przepustowość tlenu w instalacji medycznej na tyle, że można w nim ponownie przyjmować kolejnych pacjentów.

– Obecnie jest tam hospitalizowanych 80 pacjentów z COVID-19, którzy mają zapewnioną pełną opiekę medyczną, w tym również dostęp do tlenu – powiedział rzecznik.

Dodał, że problem z ograniczoną przepustowością tlenu pojawił się w niedzielne popołudnie w innej placówce – w Szpitalu Wojewódzkim im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.

– Leży w nim 30 pacjentów chorych na COVID-19, a miejsc dla takich chorych zapewniono tam 55. Po to, by nie obciążać sieci tlenowej, zapadła decyzja, aby na kilka godzin wstrzymać przyjmowanie nowych pacjentów – powiedział rzecznik.

Dodał, że za kilka godzin, gdy przepustowość w instalacji się zwiększy, szpital ponownie zacznie przyjmować nowych pacjentów. (PAP)

Roman Skiba
Print Friendly, PDF & Email