Depresja – webinaria dla rodziców

Depresja – webinaria dla rodziców
Fot. Pixabay

Warszawa zaprasza rodziców z całej Polski na kolejne webinaria dotyczące zjawiska depresji u dzieci i młodzieży. Spotkania są bezpłatne i otwarte.

– Dla młodych pandemia to utrudnienia w nauce, ale też zablokowanie relacji z rówieśnikami, brak możliwości, aby dać ujście energii i emocjom. Zamknięcie w domach odbija się na ich psychice, niejednokrotnie skutkuje depresją. Pomocy potrzebują przede wszystkim dzieci, ale też ich rodzice. Dlatego organizujemy kolejny cykl webinariów dla rodziców. Przy wsparciu ekspertów będą mogli dowiedzieć się, jak skutecznie pomagać dzieciom w tym trudnym czasie – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

– Pandemia i związane z nią ograniczenia zmieniła kompletnie nasze życie – szczególnie życie dzieci i młodzieży. Uczniowie tracą teraz bardzo ważny w rozwoju czas, zostali pozbawieni bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i posadzeni przed monitorami. Zamknięci w domach, nie mają przestrzeni, żeby dać ujście swojej energii i emocjom. A rodzice, mimo najlepszych chęci, nie zawsze potrafią im pomóc – czytamy w informacji prasowej UM Warszawy.

– Warszawa robi wszystko, aby rodzice i dzieci otrzymali niezbędne wsparcie. Już na początku pandemii uruchomiono Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów, młodzi ludzie mogą też korzystać z Młodzieżowego Telefonu Zaufania (tel. 667 147 738). A to tylko część całego systemu wsparcia psychologicznego, psychiatrycznego i pedagogicznego, oferowanego w stolicy – podkreślają władze stolicy.

Spotkania organizowane przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń są bezpłatne i otwarte. Poprowadzą je dr Konrad Ambroziak z Fundacji Psycho-Edukacja i Arkadiusz Walczak z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

– Warto zrozumieć problemy naszych dzieci i dowiedzieć się jak im skutecznie pomóc w tej bardzo trudnej sytuacji. Troska o ich zdrowie psychiczne jest dziś równie ważna, jak ochrona przed zakażeniem koronawirusem. A nasze spotkania dostarczą rodzicom wszelkich niezbędnych narządzi – dodaje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

28 kwietnia o godz. 18:00 odbyło się pierwsze ze spotkań – „Zagadki motywacji. Jak skutecznie motywować dzieci i młodzież?” (edycja I).

Plan pozostałych spotkań:

  • 4 maja, godz. 18:00-20:00 – Zagadki motywacji. Jak skutecznie motywować dzieci i młodzież? (edycja II) -> link do spotkania
  • 20 maja, godz. 18:00-20:00 – Sztuka współczucia. Jak być lepszym dla siebie i innych? (edycja I) -> link do spotkania
  • 24 maja, godz. 18:00-20:00 – Sztuka współczucia. Jak być lepszym dla siebie i innych? (edycja II) -> link do spotkania
  • 11 maja, godz. 18:00-20:00 – Jak oglądać filmy z dziećmi i młodzieżą? -> link do spotkania

Wszystkie spotkania będą tłumaczone na polski język migowy.

Pierwszy cykl webinariów spotkał się z bardzo dużym odzewem rodziców z całego kraju – wzięło w nich udział ok. tysiąca osób.

UM Warszawa / Oprac. Red.
Print Friendly, PDF & Email