Czarnek: Egzamin maturalny i ósmoklasisty zgodnie z zaplanowanymi terminami

Czarnek: Egzamin maturalny i ósmoklasisty zgodnie z zaplanowanymi terminami
Fot. Pixabay

Egzaminy: maturalny i ósmoklasisty odbędą się zgodnie z zaplanowanymi terminami. Od 4 do 20 maja – egzamin maturalny, od 25 do 27 maja – egzamin ósmoklasisty – poinformował w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Szef MEiN na konferencji prasowej przedstawił szczegóły dotyczące egzaminu maturalnego i ósmoklasisty.

Zapowiedział, że tegoroczne egzaminy odbędą się zgodnie z zaplanowanymi wcześniej terminami. – Od 4 maja do 20 maja – egzamin maturalny, od 25 maja do 27 maja – egzamin ósmoklasisty. Nie ma żadnych przesłanek i żadnego zagrożenia dla tych terminów egzaminów i dla stacjonarnej formuły egzaminów, takiej jaka została zaplanowana – poinformował Czarnek.

Przypomniał, że egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych z grudnia 2020 r. – Dla ósmoklasistów mniejsza liczba zadań w arkuszach egzaminacyjnych, ale czas na ich rozwiązanie dokładnie taki sam jak w 2019 r. i w 2020r. – podkreślił minister edukacji.

Dodał, że mniejsza będzie także liczba zadań otwartych.

Szef MEiN przekazał, że egzamin maturalny również odbędzie się na podstawie wymagań egzaminacyjnych z grudnia 2020 r. – Egzaminy obowiązkowe – tylko część pisemna na poziomie podstawowym. Część ustna tylko dla osób, które potrzebują wyniku rekrutacji na uczelnie za granicą. Na egzamin ustny zgłosiły się 842 osoby – powiedział Czarnek. (PAP)

Karolina Kropiwiec
Print Friendly, PDF & Email