Bydgoszcz: Zostań rodzicem zastępczym

Bydgoszcz: Zostań rodzicem zastępczym
Fot. pixabay.com

Wspólnie w kolorowym korowodzie, ulicami Bydgoszczy (31.08) przemaszerują rodziny zastępcze, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz sympatycy rodzicielstwa.

Fot. Robert Sawicki

Podczas drugiej edycji wydarzenia „Mamy wakaty dla mamy i taty!” mającego na celu popularyzowanie wizerunku rodzin zastępczych w przestrzeni społecznej, organizatorzy zaplanowali rozmaite atrakcje w postaci animacji, gier i zabaw.

Dodatkowo utworzony zostanie Punkt Konsultacyjno-Informacyjny, obsługiwany przez specjalistów Działu Rodzinnej Pieczy Zastępczej MOPS, w którym będzie można zaczerpnąć wiedzy w temacie rodzicielstwa zastępczego. Happening organizowany przez MOPS, objęty został patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

W Bydgoszczy, podobnie jak i w całej Polsce jest ogromna potrzeba tworzenia rodzin zastępczych. Coraz więcej jest dzieci, które nie mogą się wychowywać w rodzinach biologicznych. – Na terenie miasta funkcjonują 292 rodziny zastępcze, w których przebywa łącznie 376 dzieci. Natomiast zawodowych rodzin zastępczych, sprawujących opiekę nad dziećmi niespokrewnionymi, jest w Bydgoszczy tylko 21. W ostatnich latach obserwujemy dramatyczny czas stagnacji rodzinnych form pieczy zastępczej. Od czasu pandemii, rocznie przybywa nam zaledwie jedna lub dwie zawodowe rodziny zastępcze. W roku 2023, mimo szeroko zakrojonej kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze, niestety nie udało nam się – jak dotąd – pozyskać kandydatów na zawodowych rodziców zastępczych – mówi Marta Frankowska, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy.

Happening rozpocznie się przy Placu Kobiet o godz. 14:00. Uczestnicy przemaszerują ulicami miasta w kierunku Wyspy Młyńskiej, na której odbędą się zaplanowane atrakcje.

Mat. prasowe
UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email