Bydgoszcz: Urodzinowych propozycji z Gdańskiej 5 ciąg dalszy

Bydgoszcz: Urodzinowych propozycji z Gdańskiej 5 ciąg dalszy
Fot. Robert Sawicki / UM Bydgoszcz

Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5 zaprasza na cykl szkoleń dla wolontariuszek i wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu, a także osób zainteresowanych tym rodzajem działalności społecznej. To kontynuacja projektu „Wolontariat Przyszłości”. Na dwa pierwsze warsztaty, 3 i 10 października, trwają zapisy.

Szkolenia wpisują się w obchody 5. urodzin BCOPW „Gdańska 5” – centrum dedykowanego wspieraniu organizacji pozarządowych i promowaniu aktywności społecznej. Wolontariat dla wielu młodych ludzi jest sposobem na rozwój, możliwością nabywania nowych doświadczeń i kompetencji. Dla starszych jest często realizacją pasji.

Do wszystkich wolontariuszy powyżej 14. roku życia, w tym dorosłych, opiekunów wolontariatu, a także osób zainteresowanych zaangażowaniem w aktywność społeczną – skierowany jest cykl szkoleń realizowanych w ramach projektu „Wolontariat Przyszłości”. Projekt ten, zainicjowany w bieżącym roku w Bydgoszczy, to oparte na metodach naukowych poszukiwanie optymalnych form wolontariatu i zaangażowania adekwatnego do realiów rozwijającego się świata.

– Dostrzegamy w pracy wolontariackiej ogromny potencjał. Jak wszystko w świecie, także ta dziedzina społecznego zaangażowania podlega nieustannej ewolucji. Chcemy wspólnie ze społeczniczkami i społecznikami podążać za zmianami… ze zmianami… ale także wytyczać trendy rozwoju nowoczesnego i świeżego Wolontariatu Przyszłości. Szkolenie powierzyliśmy firmie i trenerom z wieloletnim i szerokim doświadczeniem. Warsztaty będą miały aktywny charakter i prowadzone będą w komfortowych, kameralnych warunkach. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału – mówi Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej Urzędu Miasta.

Tematyka szkoleń wynika wprost z wyników ankiety przeprowadzonej przez Urząd Miasta w lutym tego roku, diagnozującej potrzeby i oczekiwania społeczniczek i społeczników z Bydgoszczy. Zaplanowano szkolenia dedykowane zarówno wolontariuszom, jak i opiekunom wolontariatu w szkołach, instytucjach i firmach. Te ostatnie proponujemy także osobom zainteresowanym podjęciem tego rodzaju działalności.
Warsztaty będą miały aktywny charakter. Ich uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału z wyszczególnieniem tematyki.

Opis wszystkich warsztatów – KLIKNIJ TU.

O innych atrakcjach związane z piątymi urodzinami „Gdańskiej” przeczytasz TUTAJ – KLIKNJ TU.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email