Bydgoszcz: Odpoczynek i zabawa w karaibskich klimatach

Bydgoszcz: Odpoczynek i zabawa w karaibskich klimatach
Fot. UM Bydgoszcz

Kończy się tworzenie nowego miejsca do wypoczynku i zabawy dla najmłodszych mieszkańców Okola oraz podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3. Przy ul. Granicznej powstał piaszczysty plac zabaw z leżakami, pufami i miejscami na hamaki. Inwestycję wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Zgodnie z koncepcją mieszkańców powstało miejsce do wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Zaaranżowano przestrzeń, która przypomina plażę. Ustawione zostały leżaki, słupy w kształcie palm, do których będą zawieszane hamaki, siedziska. W zakres projektu wchodziło również zamontowanie imitacji zasypanego na plaży kadłuba statku oraz kurtyny wodnej. Zadbano o kosze na śmieci.

Nowy plac zabaw w karaibskich klimatach najwięcej frajdy sprawiać ma dzieciom w sezonie wiosenno-letnim. Miejsce zachęcać ma do odpoczynku zarówno starszych i młodszych mieszkańców osiedla jak również rodziny z dziećmi. Stworzenie plaży na terenie SOSW nr 3 dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną ułatwi też integrację różnych środowisk.

Na projekt plaża – Świat bez granic – „Karaibskie wakacje na Okolu” zagłosowało 130 bydgoszczan. W wakacje po zakończeniu prac nad dokumentacją projektową zlecono roboty budowlane, które już się zakończyły. Pochłonęły one ponad 90 tysięcy złotych.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email