Bydgoszcz: Najlepsza bydgoska inicjatywa pozarządowa – czas na zgłoszenia

Bydgoszcz: Najlepsza bydgoska inicjatywa pozarządowa – czas na zgłoszenia
Fot. mat. prasowe

Miasto Bydgoszcz zaprasza do udziału w konkursie „Przechodzący przez Rzekę” na najlepszą bydgoską inicjatywę pozarządową 2022 r. Projekt może zgłosić każdy. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 21 marca br.

Celem konkursu jest promowanie organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz inicjatyw wspólnych i ich działań na terenie Bydgoszczy.

W ramach konkursu przyznane zostaną dwie równorzędne nagrody:

  • za najlepszą inicjatywę 2022 roku
  • za najlepszą inicjatywę partnerską 2022 roku

– Już po raz szósty zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Przechodzący przez Rzekę”. W Bydgoszczy nie brakuje organizacji i społeczników działających na rzecz społeczności lokalnej. Konkurs jest doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności za ich proobywatelską postawę i zaangażowanie – mówi Marlena Plebańska-Kaczor z Biura Aktywności Społecznej UMB. Organizatorem konkursu są prezydent miasta Bydgoszczy i Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy.

W ubiegłych latach prestiżowe wyróżnienie otrzymały projekty organizacji takich jak Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP, Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam”, czy  Fundacja „Nasza Tradycja”. W 2022 r. nagrody trafiły do Fundacji Zielone Jutro za ekologiczną akcję SprzątaMY Bydgoszcz. A za najlepszą inicjatywę partnerską uznana została Bazylika pomaga, czyli pomoc najuboższym w bydgoskiej parafii św. Wicentego a Paulo. 

Zgłoszenia należy przesyłać do 21 marca tego roku na adres e-mail ngo@um.bydgoszcz.pl.

Więcej informacji tel.: 52 58 58 727

Pliki:

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email