Bydgoszcz: Kreatywne hobby dla seniora

Bydgoszcz: Kreatywne hobby dla seniora
Fot. UM Bydgoszcz

Chcesz samodzielnie wypleść makramę, zrobić stroik albo lampion? Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy zaprasza seniorów, którzy lubią rękodzieło i chcą aktywnie spędzić czas na warsztaty „Kreatywne hobby dla seniora”. Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zapraszają do biblioteki na Szwederowie, ul. M. Konopnickiej 28, gdzie odbywają się warsztaty rękodzieła dla osób w wieku emerytalnym w ramach zadania „Kreatywne hobby dla seniora”. Podczas zajęć uczestnicy wykonają m.in. makramę, kwiaty z foamiranu, herbaciarkę czy też okazjonalny stroik. Przy ciastku i filiżance pysznej kawy seniorzy spędzą aktywnie wolny czas ucząc się nowych technik plastycznych.

Program:

  • 29.10.2021r. – Andrzejkowa butelka szczęścia w obfitości z wysypującymi się groszakami. Technika decoupage/mixmedia.
  • 03.11.2021r. – Makramowy kwietnik do zawieszenia z obręczą. Technika plecenia makramy w kształcie kwietnika do pokoju, na balkon lub na taras letni.
  • 05.11.2021r. – Herbaciarka lub chustecznik. Technika transferu. Estetyczne zdobienie drewnianego przedmiotu farbami, transferem oraz z wykorzystaniem ornamentów – dodatków z masy superlekkiej.
  • 10.11.2021r. – Pojemnik na pierniki. Zdobienie za pomocą masy samoutwardzalnej pojemnika na ciastka – wersja świąteczna.
  • 19.11.2021r. – Lampion zimowy/tematyczny na świecę. Technika decoupage/mixmedia.
  • 26.11.2021r. – Chryzantemy lub gwiazda betlejemska w doniczce. Technika foamiranu tworzenia kwiatów doniczkowych.
  • 03.12.2021r. – Stroik na cmentarz. Wiązanka z kwiatami sztucznymi i dodatkami florystycznymi lub chryzantemami wykonanymi wcześniej z foamiranu, utwardzana powertexem odpornym na wodę i mróz.
  • 10.12.2021r. – Finezyjne pakowanie prezentów : „butelka”, „koszula”, wachlarz. Nauka dekoracyjnego pakowania prezentów i ozdabianie pudełek lub gotowych prezentów. Np. zapakowanie perfum lub książki w kształcie męskiej koszuli lub strojne ozdabianie i pakowanie butelek na różne okazje.
  • 17.12.2021r. – Obraz 20×25 cm- kanwa do wyszywania haftem krzyżykowym. Technika – haft krzyżykowy.

Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy w ramach Małych Grantów Senioralnych.

Warsztaty rękodzieła trwają do 17 grudnia br. Odbywają w Bibliotece na Szwederowie. Szczegółowe informacje odnośnie zajęć można uzyskać pod numerem telefonu (52) 379 57 70 (Biblioteka na Szwederowie). Wstęp jest wolny.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email