Bydgoszcz: Integracja i zabawa bez barier na Górzyskowie

Bydgoszcz: Integracja i zabawa bez barier na Górzyskowie
Fot. UM Bydgoszcz

Przy ulicy Kcyńskiej powstanie integracyjny plac zabaw z atrakcyjnym wyposażeniem. Miasto zleca projekt i budowę. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Do 30 listopada br. trwał wybór kolejnych projektów.

Nowe miejsce zachęcające do zabawy i aktywności na świeżym powietrzu powstanie pomiędzy budynkiem Szkoły Podstawowej nr 12 i ulicą Kcyńską. Obecnie w tym miejscu znajduje się plac zabaw z mocno wysłużonymi już urządzeniami. W pierwszej kolejności zostaną one zdemontowane. Część z nich po naprawie zostanie wykorzystana w innych lokalizacjach. Na Górzyskowie pojawią się natomiast zupełnie nowe atrakcje. Głównym założeniem tego placu zabaw jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni w centrum osiedla, pozwalającej na rozwój poznawczy, ruchowy i społeczny dzieci oraz ich integrację.

Koncepcja zakłada między innymi wyposażenie placu w duży zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, pomostami, wieżami i drabinkami. Ustawiona zostanie też nowa huśtawka z bocianim gniazdem. Pod urządzeniami układana będzie bezpieczna nawierzchnia igłowana minimalizująca ryzyko urazów przy upadku. W cieniu drzew znajdzie się także miejsce na ławki. Część elementów ma też przypominać dżunglę, między innymi sztuczne palmy. Obecnie trwa postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę prac projektowo-budowlanych. Zajmą one około pół roku. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Przed trzema laty zakończyła się natomiast przebudowa szkoły. Powstała nowa hala sportowa a budynek główny przeszedł gruntowną termomodernizację. Dzięki tej inwestycji, w Szkole Podstawowej nr 12 z klasami integracyjnymi stworzyliśmy doskonałe warunki do rehabilitacji i prowadzenia zajęć wychowania fizycznego – wskazuje bydgoski UM.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email