Więcej współpracy w walce z rakiem – w Krakowie rusza wyjątkowe spotkanie nauki i biznesu

Więcej współpracy w walce z rakiem – w Krakowie rusza wyjątkowe spotkanie nauki i biznesu
Fot. Pixabay

W dniach 21 – 24 listopada, już po raz dwunasty, odbędzie się Life Science Open Spaceforum współpracy łączące osoby i firmy różnych branż i sektorów we wspólne innowacyjne przedsięwzięcia dla zdrowia i jakości życia. To ważne i prestiżowe wydarzenie środowiska life science w Polsce.

Mat. prasowe

Life Science Open Space to miejsce spotkań nauki, biznesu i administracji. Po raz pierwszy LSOS będzie poświęcone w całości jednemu, wybranemu problemowi, tj. walce z rakiem. Na program składają się prezentacje i dyskusje nt. możliwości i opcji współpracy w obszarach technologii medycznych, żywnościowych i środowiskowych, codzienne sesje dedykowane startupom i inwestorom oraz sesje rozwoju biznesu i kariery. Specyfiką wydarzenia jest to, że program tworzą głównie sami uczestnicy LSOS – ​ludzie nauki i biznesu, którzy chcą podzielić się pomysłami i potrzebami oraz są otwarci na współpracę i nowe możliwości.

Wśród Ekspertów tegorocznego LSOS spotkamy dra Macieja Kaweckiego, Prezesa Instytutu Lema i Prorektora ds. Innowacji w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, który jako znany popularyzator nauki i innowacji, wystąpi na żywo w Sesji Inspiracje, spotkaniu wszystkich uczestników, kończącym wydarzenie. 

Organizatorem Life Science Open Space jest Klaster Life Science Kraków – Krajowy Klaster Kluczowy. Wydarzenie będzie realizowane online, na nowej platformie współpracy o tej samej nazwie – LSOS. Celem organizatora jest stworzenie dedykowanego miejsca dla środowisk związanych z rozwojem innowacji dla zdrowia i jakości życia, gdzie możliwe będzie nawiązywanie współpracy nie tylko w trakcie imprezy, ale również na bieżąco, w miarę pojawiających się potrzeb i możliwości.    

Strategicznym Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków. 

Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez stronę www.lsos.info. Udział w imprezie, a także dostęp do platformy jest darmowy dla zarejestrowanych uczestników.  

Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2020-2022.

Fundacja Klaster LifeScience Kraków
Print Friendly, PDF & Email