10 mln maseczek dla regionu pomorskiego. 5 mln – dla warmińsko-mazurskiego

10 mln maseczek dla regionu pomorskiego. 5 mln – dla warmińsko-mazurskiego
Fot. Karolina Grabowska / Pexels

Razem z premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego maseczek obywatelom najbardziej dotkniętych regionów. Do regionu pomorskiego trafi 10 mln maseczek, a do warmińsko-mazurskiego 5 mln – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

– W związku z pogarszającymi się wynikami dotyczącymi nowych zachorowań, hospitalizacji, w związku z wydanymi też ostatnio zaleceniami dotyczącymi konieczności noszenia masek – a nie stosowania przyłbic czy innych surogatów w postaci kominów, chust, i tak dalej – razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego obywatelom na razie najbardziej dotkniętych regionów – maseczek – powiedział Niedzielski na środowej konferencji prasowej.

Jak dodał, zapadła decyzja, że do regionu pomorskiego zostanie przekazanych 10 mln maseczek, a do regionu warmińsko-mazurskiego, który – jak mówił, jest obecnie najbardziej dotknięty pandemią – 5 mln. Jak dodał, różnica w liczbie maseczek wynika z liczby osób zamieszkujących te regiony.

– Te maseczki będą dostarczone z Agencji Rezerw Strategicznych do wojewodów, którzy będą odpowiedzialni za dystrybucje wewnętrznie w województwach – zapowiedział szef MZ. (PAP)

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka
Print Friendly, PDF & Email