Zakopane w czerwonej strefie. Turyści często bagatelizują maseczki

Zakopane w czerwonej strefie. Turyści często bagatelizują maseczki
Fot. Pixabay

Tylko w sobotę w Zakopanem policjanci interweniowali w przypadku 68 osób które nie miały maseczek. W 32 przypadkach osoby ukarano mandatami karnymi, a w jednym przypadku sporządzono wniosek do sądu o ukaranie – powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Kontrole policjantów w Zakopanem odbywają się głównie w miejscach, gdzie gromadzą się turyści czyli w rejonie Krupówek oraz placu targowego pod Gubałówką.

– Zakopane to miejscowość turystyczna i przerażające jest to, że wiele wypoczywających tu osób nic nie robi sobie z obostrzeń, a przecież jesteśmy w czerwonej strefie – powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji.

Policja – podkreślił – po raz kolejny apeluje o stosowanie się do wytycznych i zakładanie maseczek oraz o zachowywanie dystansu społecznego.

Policjanci nakładali mandaty głównie na osoby, które uporczywie odmawiały ubrania maseczek.

– Staramy się surowo i stanowczo podchodzić do osób, które ostentacyjnie nie noszą maseczek i na wyraźną prośbę policjanta nie chcą ich założyć. Liczba podjętych w sobotę interwencji pokazuje skalę tego problemu – powiedział rzecznik.

Za nieprzestrzeganie zasad sanitarnych grozi mandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu.

Szymon Bafia
Print Friendly, PDF & Email